Comperia.pl na bazie przejętego w maju serwisu Telepolis.pl uruchomiła  porównywarkę ofert telekomunikacyjnych. – Zaczynaliśmy od kredytów hipotecznych. Potem w naszej ofercie pojawiały się kolejne produkty finansowe. Rok temu uruchomiliśmy porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych. Teraz ruszamy z telekomunikacją – mówi Bartosz Michałek, prezes giełdowej spółki. Zapowiada, że w niedalekiej przyszłości w portfolio Comperii.pl pojawią się także inne porównywarki usług niefinansowych. W wcześniejszych deklaracji przedstawicieli firmy wynika, że planuje ona „odpalić” podobne narzędzie dotyczące ofert telewizyjnych i sprzedawców energii.

Porównywarka ofert telekomunikacyjnych Telepolis.pl pozwala na przeglądanie oferty wszystkich operatorów komórkowych (pod kątem ceny, modeli telefonów, liczby darmowych minut, SMS-ów itp.), w tym dotyczących nowych numerów. Może też być narzędziem dla osób chcących przenieść swój numer do konkurencji lub zmienić taryfę w ramach tego samego operatora. – Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie oferty telekomunikacyjne i daliśmy użytkownikom możliwość ich drobiazgowego prześwietlenia, rozłożenia absolutnie na części pierwsze – twierdzi Witold Tomaszewski, redaktor naczelny Telepolis.pl.

Był, do późnej wiosny, jednym ze współwłaścicieli (obok Marcina Kozłowskiego) serwisu. Z tytułu sprzedaży byli właściciele Telepolis.pl zainkasowali 2,55 mln zł. Transakcja była sfinansowana dzięki środkom, które giełdowa spółka pozyskała z ostatniej emisji akcji. – Podobnie, jak w przypadku poprzednich wdrożeń, spodziewamy się, że uruchomienie porówywarki produktów telekomunikacyjnych, szybko przełoży się na wyniki finansowe naszej spółki