Operator sieci Plus poinformował, że Jarosław Bauc złożył rezygnację ze stanowiska członka zarządu spółki. Jako podano w informacji prasowej, jego praca w Polkomtelu od chwili przejęcia operatora przez Zygmunta Solorza-Żaka miała charakter przejściowy, do chwili wprowadzenia nowego właściciela w sprawy korporacyjne.

Stanowisko szefa techniki, jakie do tej pory pełnił Jarosław Bauc przejmie formalnie Zygmunt Solorz-Żak, który jest równocześnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu Polkomtela.

Bauc przyszedł do zarządu Polkomtela na początku 2006 r., obejmując fotel prezesa. Po dojściu do władzy przez Jarosława Kaczyńskiego stracił posadę na rzecz Adama Glapińskiego, ale wrócił wkrótce po wyborach parlamentarnych, które dały zwycięstwo Platformie Obywatelskiej. Po zmianach w zarządzie Polkomtela pod koniec ubiegłego roku (związanych z przejęciem kontroli nad spółką przez Solorza-Żaka) ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu, ale pozostała członkiem tego ciała, odpowiedzialnym formalnie za technikę.

Przed angażem do Polkomtela kierował PTE Skarbiec-Emerytura. Na początku dekady był ministrem finansów w rządzie Jerzego Buzka.