W marcu br. formalnie zakończyło się trzyletnie porozumienie Telekomunikacji Polskiej z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, którego elementem była budowa i modernizacja 1,2 mln linii xDSL w sieci operatora narodowego.

– Obecnie tzw. średnia zajętość na wybudowanej infrastrukturze w ramach porozumienia, wynosi ok. 60 proc. Prawdą jest, że nie wszędzie sprzedaż była zgodna z naszymi oczekiwaniami. Trzeba pamiętać jednak, że dzięki modernizacji sieci nie tylko mieliśmy szansę zdobyć nowych klientów, ale przede wszystkim utrzymać dotychczasowych, którzy otrzymali lepszą ofertę – mówi w rozmowie z rpkom.pl Maciej Witucki, szef grupy TP.

Jako korzyści z tego programu inwestycyjnego wskazuje także na zwiększenie zasięgu sieci VDSL2 do ponad połowy wszystkich linii abonenckich TP. Według niego łączny koszt budowy i modernizacji okazał się ostatecznie niższy niż komunikowane 3 mld zł. Ile wyniósł, nie chce jednak zdradzić.

Jutro rpkom.pl opublikuje wywiad z Maciejem Wituckim na temat m.in. fuzji Telekomunikacji Polskiej z PTK Centertel, planów redukcji zatrudnienia, projektów outsorcingu sieci.