Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia Polacy najczęściej będą składać życzenia przez SMS-y i telefonicznie – wynika z badań Microsoftu. Oczywiście dotyczy to bliskich osób, z którymi nie będą mogli się spotkać osobiście.

SMS-y wypierają stary zwyczaj przekazywania życzeń na świątecznych kartkach. Za pomocą krótkich wiadomości tekstowych przez komórkę swoje życzenia planuje przesłać aż 66 proc. Polaków, co jest znacznie większym odsetkiem niż średnia dla wszystkich krajów, gdzie prowadził badania Microsoft (50 proc.). Rozmowę telefoniczną jak formę złożenia życzeń wybierze 47 proc. Polaków, a tradycyjną pocztówkę wyśle 44 proc., głównie osób starszych. Jednak również starsze pokolenie Polaków sięga coraz częściej do nowych technologii, aby pozostać w czasie świąt w kontakcie z bliskimi. Co prawda wśród osób po 60. roku życia preferowanym sposobem składania życzeń pozostaje kartka pocztowa, jednak prawie połowa (49 proc.) zamierza zadzwonić z życzeniami do bliskich, a 26 proc. wyśle SMS.

Z badań Microsoftu wynika też, że najbardziej pożądanymi przez Polaków prezentami są gadżety technologiczne – smartfony, komputery i tablety.

Badanie zostało przeprowadzone na portalu MSN firmy Microsoft, na grupie 11658 osób, w tym prawie 3000 Polaków.