GG Network, właściciel marki GaduAir, zdecydował o zakończeniu świadczenia usług telefonii komórkowej od 31 października br.

Wirtualny operator komórkowy GaduAir, stworzony przez GG Network w oparciu o infrastrukturę Polkomtela, po nieco ponad dwóch latach działalności (wystartował w maju 2009 r.), wkrótce zniknie z rynku.

Właściciel tłumaczy decyzję „brakiem możliwości pełnej realizacji celów założonych przez  spółkę”. Według niego, jest to konsekwencją  struktury polskiego rynku komórkowego, która utrudnia odniesienie sukcesu niezależnym operatorom MVNO, pomimo oferowania przez nich bardzo atrakcyjnych warunków.

Spółka ujawnia, że już teraz z mobilnych wersji Gadu-Gadu w telefonie korzysta w skali miesiąca ponad 700 tys. użytkowników komórek. Liczba ta stale rośnie. Tomasz Jażdżyński, szef GG Network, zapewnia, że wszyscy klienci sieci GaduAIR mają możliwość przeniesienia swojego numeru do innego, dowolnego operatora komórkowego lub wystąpienia z wnioskiem o zwrot niewykorzystanych środków.