Koreański operator SK Telecom poinformował o uruchomieniu pierwszych na świecie komercyjnych usług w technologii LTE-Advanced (LTE-A). Operator komunikuje transfer w tej sieci na 150 Mb/s.

Sieć ma na razie bardzo niewielki zasięg ograniczający się do wybranych rejonów Seulu oraz dwóch pobliskich prowincji kraju. Operator ma strategiczny plan rozbudowy sieci do 84 lokalizacji (w jakim czasie: nie podaje).

Nadajniki sieci LTE-Advanced działają na skombinowanych kanałach radiowych dwa razy po 10 MHz na częstotliwościach 850 MHz i 1800 MHz. SK Telecom zamierza dalej konsolidować swoje zasoby radiowe pod LTE-A, podwoić szerokość kanałów wykorzystywanych przez tę sieć w technologi tzw. agregacji nośnych (ang. carrier aggregation) i podnieść nominalną wartość transmisji do 500 Mb/s.

Usługi świadczone są dzisija po stawkach takich, jak dla sieci LTE. SK Telecom zaoferował swoim abonentom jeden smartfon Galaxy S4 wypordukowany specjalnie przez Samsunga. Do końca roku w ofercie ma się pojawić łącznie siedem terminali LTE-A.