– Obecnie w zasięgu usługi LTE Cyfrowego Polsatu jest 25 proc. populacji, a w zasięgu HSPA+ – 60 proc. – powiedziała Beata Białkowska, szef marketingu operatora podczas trwającego w Warszawie LTE Forum (jak się potem jednak okazało, ściśle rzecz ujmując podane wyżej liczby, to plan spółki na koniec 2011). – Do końca przyszłego roku chcemy zwiększyć zasięg [usługi mobilnego dostępu internetu – przy.rpkom.pl] w przybliżeniu do 100 proc. – zapowiedziała dyrektor Cyfrowego Polsatu.

– Ludzie zawsze będą kochać rozrywkę, a my operatorzy będziemy na tym zarabiać.Mam nadzieję, że to dobra droga, bo właśnie zdecydowaliśmy się w Cyfrowym Polsacie na strategię zakładająca dostarczanie rozrywki także poprzez mobilny Internet – powiedziała Białkowska.- Nasz rynek wygląda obiecująco. Wiemy że 72 proc. gospodarstw domowych ma płatną telewizję, ale tylko 50 proc. gospodarstw domowych ma dostęp do internetu. Mamy szansę zdobyć następne 50 proc.

– Mamy też szansę podnieść nasze ARPU, które obecnie jest nieco poniżej średniej krajowej. W połączeniu pakietu usług z kontentem, uważamy, że nasze ARPU może nawet się podwoić – powiedziała Beata Białkowska, nie podając horyzontu czasowego, w jaki to oczekiwanie może się spełnić.

Cyfrowy Polsat jest kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka. Usługę mobilnego internetu świadczy dzięki sieci stacji bazowych grupy NFI Midas, właściciela spółek Mobyland i CenterNet, które jako pierwsze uruchomiły usługę LTE na częstotliwości 1800 MHz. Aero2, w trakcie wnoszenia do NFI Midas, operuje siecią HSPA+ na częstotliwości 900 MHz.

rpkom.pl jest partnerem medialnym warszawskiego LTE Forum