[b]Aster Biznes[/b] włączył dziś do swojej oferty od dawna zapowiadaną, skierowaną przede wszystkim do firm, usługę wideokonferencji. Połączenia wideo obsługują standard HD i pozwalają uczestnikom (może ich być od 2 do 100) na współdzielenie np. plików.

Nową usługę, opartą o platformę [b]Vidyo[/b], Aster Biznes przygotował w partnerstwie ze spółką [b]Mobitoki[/b]. Połączenia realizowane są na bazie kodeka SVC, ulepszonej wersji popularnego kodeka wideo H.264.

Jak deklaruje Aster Biznes, nowa usługa działa na „większości dostępnych łączy internetowych”, na „praktycznie każdym komputerze PC”. Usługa dostępna jest w trzech pakietach: intensywny, komfort oraz max. W każdym z nich klient otrzymuje sprzęt potrzebny do realizacji połączeń, przy czym w pakiecie Max oprócz kamery i mikrofonu dostępne są dwa monitory wielkości 50 cali.

Ceny abonamentu wideokonferencyjnego w Aster Biznes to od 75 zł miesięcznie (pakiet komfort), przez 299 zł (pakiet intensywny) do 1499 zł miesięcznie (pakiet max) (ceny netto). Jednorazowa opłata aktywacyjne to 799 zł netto. Dodatkowo płatne są takie usługi jak np. zapis wideokonferencji.