Przegląd prasy – piątek 16 sierpnia

Publikacja: 16.08.2013 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Rozpatrzą reklamację w 30 dni

Anna Ochremiak

Złożyłem reklamację u mojego operatora telefonii komórkowej; wysłałem ją pocztą, listem poleconym, mam dowód nadania. W umowie z operatorem przeczytałem, że zgłoszenie reklamacyjne powinno być rozpatrzone w ciągu 30 dni, a jeśli po tym terminie tak się nie stanie, to uważa się, że została ona uwzględniona. To ogólne zasady dotyczące reklamacji. Tymczasem po jakimś czasie od złożenia otrzymałem powiadomienie SMS-em, że reklamacja wpłynęła do operatora i że zostanę powiadomiony pisemnie o decyzji. Faktyczna odpowiedź przyszła po 50 dniach! Czy operator działał zgodnie z prawem? Czy powiadomienie o przyjęciu reklamacji jest równoznaczne z powiadomieniem o skutkach jej rozpatrzenia? – pyta pan Mirosław.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=457808 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Alumnia straszy firmy telekomunikacyjne

Artur Włodarski

Kiedy komisarz europejska ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes ogłosiła, że doprowadzi do ujednolicenia europejskiego rynku telekomunikacyjnego i zniesienia opłat za roaming, wydawała się tak radykalna jak ponad dwa wieki temu Maximilien de Robespierre. Telekomy za narażanie ich na niepewne jutro i topniejące zyski najchętniej posłałyby ją na gilotynę. Ale wygląda na to, że ich dotychczasowego wroga numer jeden zdetronizował jowialny Joaquin Almunia. Komisarz UE ds. konkurencji – jak napisał „Financial Times” – chce pójść dalej, całkowicie ujednolicić europejski rynek, likwidując wszelkie lokalne różnice, a nawet krajowych regulatorów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14446019,Alumnia_straszy_firmy_telekomunikacyjne.html

Warren Buffett inwestuje w telewizję satelitarną

Reuters, VAD

Fundusz inwestycyjny Berkshire Hathaway, kontrolowany przez Warrena Buffetta, zainwestował w kilka nowych spółek. Wśród nich jest Dish Network, druga co wielkości platforma cyfrowa w USA. W portfelu Buffetta znalazło się ponad 547 tys. akcji spółki wartych ok. 24 mln dol. według środowego kursu. Dish Network, notowana na giełdzie Nasdaq, jest jedną z największych i najbardziej rentownych spółek medialnych i telekomunikacyjnych w USA. Jej zeszłoroczne przychody sięgnęły 14,27 mld dol., a zysk netto – 637 mln dol. Od dwóch lat platforma jest właścicielem sieci wypożyczalni filmów Blockbuster.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14445212,Warren_Buffett_inwestuje_w_telewizje_satelitarna.html#ixzz2c6rHi2VX

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Bezprecedensowa ugoda MAiC i Sferii

Urszula Zielińska

By uniknąć arbitrażu o 1,5 mld zł resort wymienił firmie częstotliwość z wadą na komórkowego mercedesa. W środę poprzedzającą sierpniowy długi weekend Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji poinformowało, że zawarło z operatorem telekomunikacyjnym Sferia i jego właścicielami bezprecedensową ugodę w sporze, którego istnienie „Rz” ujawniła w tym roku. Porozumienie rządu i Sferii z jednej strony zażegnało widmo międzynarodowego sporu arbitrażowego o minimum 1,5 mld zł.  Z drugiej uszczupliło zasoby częstotliwości dla ultraszybkiego mobilnego Internetu, które Polska wystawić chce jeszcze w tym roku na aukcję.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1214652-Bezprecedensowa-ugoda-MAiC-i-Sferii.html#.Ug3Db22COm0 (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Rozpatrzą reklamację w 30 dni

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu