Discovery Networks Polska w swojej opinii podało m.in., że „dokumentacja konkursowa powinna umożliwiać ubieganie się o miejsce na multipleksie MUX8 wszystkim nadawcom, którzy są w stanie zaoferować widzom oczekiwane przez nich treści”. Firma postuluje też, by dokumentacja konkursowa określała jedynie charakter kanałów, które mają być dostępne na multipleksie ósmym, zamiast wskazywać konkretnych nadawców, którzy mieliby tam nadawać.

Dokumentacja konkursowa w obecnym kształcie zakłada, że wszystkie miejsca na stacje na MUX8 miałyby trafić do TVP nazadawanie tam jej stacji (w SD lub HD). – Wyniki badań MEC potwierdzają, że widzowie oczekują wzbogacenia oferty naziemnej telewizji cyfrowej o nowe, wyspecjalizowane kanały: ponad 52 proc. widzów bezpłatnej telewizji oczekuje, że w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej znajdzie się Discovery Channel; widzowie nie wskazali natomiast żadnych stacji TVP, których oczekiwaliby na nowym multipleksie – argumentuje spółka.

Także Telewizja Puls sugeruje w swojej opinii, żeby zmieni uległ warunek uczestnictwa polegający na podjęciu zobowiązania, że na audiowizualne składniki MUX8 składać się będą wyłącznie programy rozpowszechniane przez TVP. – Na audiowizualne składniki MUX8 składać się powinny dotychczasowe programy uniwersalne telewizji komercyjnych nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej, przy czym w jakości HD – podano w piśmie.