Orange: zasięg 3G skoczy o 26 proc. W półtora roku

Publikacja: 21.01.2013 11:57

Centertel, operator sieci komórkowej Orange, planuje, że w połowie 2014 r. zasięg jego sieci UMTS obejmie 82 proc. populacji – wynika z prezentacji telekomu przygotowanej na ubiegłotygodniowe warsztaty.

To oznacza, że w ciągu niecałych 18 miesięcy zasięg usług mobilnego Internetu telekomu podskoczy o ponad 26 proc. Zgodnie bowiem z informacjami zawartymi w sprawozdaniu finansowym grupy Telekomunikacji Polskiej (właściciela Centertela) na koniec września 2012 r., w zasięgu sieci 3G Orange było 64,8 proc. mieszkańców kraju.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
Koszty leczenia w przypadku urazów na stoku potrafią poważnie zaskoczyć
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić