Aktualizacja: 10.11.2024 16:08 Publikacja: 30.08.2010 07:14
Foto: ROL
[b]Rpkom.pl: – SAP jest globalnym liderem rynku oprogramowania dla biznesu, ale mimo to próbujecie wymyślić siebie na nowo. Chcecie przenosić wasze flagowych systemy z komputerów na urządzenia przenośne. Dlaczego?[/b]
[b]Jim Hagemann Snabe:[/b] – Od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się, jakie technologie są najważniejsze dla firm i biznesu, czego chcą używać klienci. Doszliśmy do wniosku, że w niedalekiej przyszłości oprogramowanie będzie używane na trzy najważniejsze sposoby. Po pierwsze, duża jego część będzie dostarczana jako usługa na żądanie. Tego oczekują firmy które natychmiast, do określonego projektu potrzebują funkcjonalności określonych funkcji, a nie chcą kupować systemów, instalować ich. Chcą produktu tu i teraz, przez przeglądarkę internetową. Po drugie, głównym komputerem z którego korzysta biznes staje się nie komputer stacjonarny czy laptop, ale urządzenie mobilne, smartfon. Po trzecie, ilość informacji jakie napływają do firm wkrótce zwiększy się w niewyobrażalny sposób. Biznes będzie potrzebował nowych narzędzi przetwarzania informacji, by utrzymać konkurencyjną pozycję. Wejście z naszymi rozwiązaniami do tych sektorów sprawi, ze ilość naszych potencjalnych klientów zwiększy się dwukrotnie. Oczywiście, nasz biznes podstawowy, którym zajmujemy się od 38 lat,to jest wsparcie procesów biznesowych przez standardowe rozwiązania IT nie zniknie.
Federalna Komisja Łączności otrzymała prośbę o zgodę na wystrzelenie kolejnych Starlinków. Jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, na orbitę okołoziemską może wkrótce trafić nawet do 30 tys. kolejnych satelitów. Swoje zastrzeżenia zgłaszają naukowcy.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Czy operatorzy sieci komórkowych będą mogli wieszać nadajniki na masztach powstających w ramach budowy dwóch systemów łączności kolejowej? Ministerstwo Cyfryzacji prowadzi rozmowy PKP PLK.
W klasyczne SMS-y sieci komórkowych, ale przede wszystkim w komunikatory, może uderzyć zmiana w systemie operacyjnym iPhone’ów. To czas RCS-ów.
Tylko jeden duży operator komórkowy miał udany trzeci kwartał 2024 roku pod względem liczby przenoszących numer. Są nowe dane UKE.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza ogłosić 8 listopada start licytacji częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz. Ceny minimalne, które proponuje, zaskoczyły operatorów.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Czy przeprowadzenie kolejnej aukcji rzeczywiście przybliży Polskę do realizacji unijnego celu cyfrowego?
Od kiedy rynkiem technologii mobilnych zaczęli ręcznie sterować politycy, Polska znalazła się na dalekich miejscach w rankingach szybkości internetu mobilnego – mówi „Rzeczpospolitej” Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w Fundacji Digital Poland.
Blisko cztery lata branża telekomunikacyjna musiała czekać na implementację Europejskiego kodeksu łączności elektronicznej. Docelowo nowe prawo komunikacji elektronicznej (PKE) w listopadzie zastąpi ustawę – Prawo telekomunikacyjne.
W klasyczne SMS-y sieci komórkowych, ale przede wszystkim w komunikatory, może uderzyć zmiana w systemie operacyjnym iPhone’ów. To czas RCS-ów.
Tylko jeden duży operator komórkowy miał udany trzeci kwartał 2024 roku pod względem liczby przenoszących numer. Są nowe dane UKE.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza ogłosić 8 listopada start licytacji częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz. Ceny minimalne, które proponuje, zaskoczyły operatorów.
Eksplodujące pagery, które zabiły lub raniły tysiące bojowników libańskiego Hezbollahu, zwróciły ponownie uwagę na te zapomniane już urządzenia. A co dzieje się z innymi gadżetami, które biły rekordy popularności dekady temu?
Mobilne Centrum Ekspozycji Huawei po raz trzeci wyruszyło w trasę po Polsce. Po Warszawie, Jachrance i Krakowie, już 16 maja pojawi się przy Katowickim Spodku. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Digital & Green, Accelerate Industrial Intelligence”. W swoim mobilnym centrum technologicznym, Huawei prezentuje najnowocześniejsze rozwiązania m.in. dla dużych przedsiębiorstw, administracji publicznej, opieki zdrowotnej, edukacji, dostawców usług internetowych i handlu detalicznego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas