Aktualizacja: 09.05.2025 13:21 Publikacja: 30.08.2010 07:14
Foto: ROL
[b]Rpkom.pl: – SAP jest globalnym liderem rynku oprogramowania dla biznesu, ale mimo to próbujecie wymyślić siebie na nowo. Chcecie przenosić wasze flagowych systemy z komputerów na urządzenia przenośne. Dlaczego?[/b]
[b]Jim Hagemann Snabe:[/b] – Od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się, jakie technologie są najważniejsze dla firm i biznesu, czego chcą używać klienci. Doszliśmy do wniosku, że w niedalekiej przyszłości oprogramowanie będzie używane na trzy najważniejsze sposoby. Po pierwsze, duża jego część będzie dostarczana jako usługa na żądanie. Tego oczekują firmy które natychmiast, do określonego projektu potrzebują funkcjonalności określonych funkcji, a nie chcą kupować systemów, instalować ich. Chcą produktu tu i teraz, przez przeglądarkę internetową. Po drugie, głównym komputerem z którego korzysta biznes staje się nie komputer stacjonarny czy laptop, ale urządzenie mobilne, smartfon. Po trzecie, ilość informacji jakie napływają do firm wkrótce zwiększy się w niewyobrażalny sposób. Biznes będzie potrzebował nowych narzędzi przetwarzania informacji, by utrzymać konkurencyjną pozycję. Wejście z naszymi rozwiązaniami do tych sektorów sprawi, ze ilość naszych potencjalnych klientów zwiększy się dwukrotnie. Oczywiście, nasz biznes podstawowy, którym zajmujemy się od 38 lat,to jest wsparcie procesów biznesowych przez standardowe rozwiązania IT nie zniknie.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas