Operator sieci [b]Plus[/b] poinformował dzisiaj oficjalnie o wyborze oferty chińskiego [b]ZTE[/b], jako dostawcy infrastruktury do rozbudowy sieci CDMA. – W ramach umowy na dostawę sprzętu ZTE dostarczy i zainstaluje wszystkie urządzenia telekomunikacyjne, w tym: stacje bazowe i ich sterowniki, węzły komutacyjne, platformy usługowe i system nadzoru – podał w komunikacie [b]Polkomtel[/b]. Wartości umowy nie podano. W lipcu br. [b]Grzegorz Małetka[/b], członek zarządu [b]Nordisk Polska[/b] (spółki zależnej Polkomtela), powiedział rpkom.pl, że spółka przeznaczy 200 mln zł na rozbudowę sieci CDMA w ciągu 18 miesięcy.

Polkomtel rozbudowuje sieć CDMA na częstotliwości 420 MHz, jaką przejął razem z Nordiskiem w 2009 r. Sieć dla Nordisk budowało właśnie ZTE. Kilka tygodni temu rynek obiegła plotka, że Polkomtel zdecydował się jednak na konkurencyjną ofertę [b]Huaweia[/b].

Dzisiaj Nordisk operuje siecią ok. 100 nadajników CDMA i nie wypełnia warunków rezerwacji częstotliwości co do zasięgu swojej sieci. Polkomtel zapowiada poszerzanie usług dyspozytorskich i dostępu do internetu w tej sieci.