Przegląd prasy – piątek 2 listopada

Publikacja: 02.11.2012 06:57

Facebook dla reklamy mocnych alkoholi jest skuteczniejszy niż stara łódka Bols

Sylwia Czubkowska

Wszystko dlatego, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości nie opisała mediów społecznościowych i to poprzez nie producenci alkoholi starają się najczęściej trafić do odbiorców. – Brak jednoznacznej wykładni prawnej, co wolno producentom alkoholi w internecie. Jedni prawnicy oceniają, że nawet strony internetowe powinny być wyłączone do godziny 21. Inni, że przecież producenci mogą mieć serwery w Stanach Zjednoczonych i wtedy hulaj dusza, nie ma żadnych ograniczeń. Większość jednak szuka złotego środka – mówi Paweł Harajda, ekspert mediów społecznościowych, współpracujący jednocześnie z olsztyńskim browarem Kormoran.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=428949 (dostęp płatny)

Zeebox lub śmierć, czyli przyszłość TV

Michał Fura

Internet wymusza na telewizji zmiany. Zmiany diametralne. Bo działający od kilku dekad sposób zarabiania właśnie przestaje działać. Możliwość komentowania oglądanego programu na bieżąco ze znajomymi na Facebooku i Twitterze, z boku wyświetlające się reklamy. I wszystko na ekranie tabletu. Tak działa Zeebox, aplikacja stworzona przez Anthony’ego Rose’a, którą na swoich iPadach testują dziś szefowie największych płatnych telewizji i nadawców w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=428910 (dostęp płatny)

Mały czek, który zmienił historię sieci

Piotr Czarnowski

Kto stworzył Google’a? Nie Larry Page i Siergey Brin. Firma istnieje tylko dzięki mało znanemu inżynierowi To z pewnością było najlepiej zainwestowane 100 tys. dol. w historii internetu. Bez pieniędzy podarowanych przez Andreasa von Bechtolsheima nie powstałby Google (lub powstałby dużo później), zaś sukces firmy sprawił, że niemiecki inżynier stał się miliarderem. To przykład idealnej symbiozy, która jest siłą napędową Krzemowej Doliny.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=428914 (dostęp płatny)

E-wangelia nienatchniona

Rafał Woś

Pomysł był fantastyczny. Zebrać w jednym miejscu opowieści o początkach najważniejszych polskich biznesów internetowych. O tym, jak wykluwały się takie przedsięwzięcia, jak Allegro, Onet, Gadu-Gadu czy Tlen. To mógł być hit. Tym bardziej szkoda, że autorzy swojego wybornego pomysłu wyraźnie nie udźwignęli.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=428916 (dostęp płatny)

Papierowe wnioski odejdą do lamusa

Renata Krupa-Dabrowska

Notariusze i komornicy będą elektronicznie załatwiali formalności w księgach wieczystych. Już wkrótce wpisy do ksiąg wieczystych będą wpływać do sądów online. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad przepisami w tej sprawie, na razie przygotowało założenia.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1169637_Papierowe_wnioski__odejda_do_lamusa.html (dostęp płatny)

Wydatki na tablet można zaliczyć do kosztów

Przemysław Wojtasik

Firma, która inwestuje w nowoczesny sprzęt, nie powinna mieć problemów z jego rozliczeniem. Trudno dziś sobie wyobrazić prowadzenie działalności gospodarczej bez komputera. Coraz więcej pracodawców wyposaża pracowników w tablety. Pojawiają się też pierwsze interpretacje fiskusa wyjaśniające, jak je rozliczyć podatkowo. Podstawowa zasada brzmi: wydatek na tablet można zaliczyć do kosztów, jeśli jest wykorzystywany na potrzeby działalności.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1169649_Wydatki_na_tablet_mozna_zaliczyc_do_kosztow.html (dostęp płatny)

Biznes łączy się elektronicznie

Michał Kołtuniak

Do 9 listopada przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie projektów służących wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań ułatwiających prowadzenie działalności i mających pomóc we współpracy firm. Środki przeznaczone na realizację tzw. działania 8.2 programu „Innowacyjna gospodarka” mają finansować inwestycje realizowane przez przedsiębiorców. Jednak nie wszystkie, ale takie, które opierają się na wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań elektronicznych. Chodzi tu o danie firmom możliwości budowy lub modernizacji systemów informatycznych, które pozwolą na automatyczną wymianę danych, informacji, zamówień, kontrolę ich realizacji, itp.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1169630_Biznes_laczy_sie_elektronicznie.html (dostęp płatny)

Facebook dla reklamy mocnych alkoholi jest skuteczniejszy niż stara łódka Bols

Sylwia Czubkowska

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?