Przegląd prasy – środa 30 maja

Publikacja: 30.05.2012 08:30

Uważaj na nieuczciwych handlowców z telekomunikacji

Michał Fura

Na celowniku są osoby powyżej 55. roku życia, mieszkające w małych miastach Od początku roku do końca kwietnia aż 5134 klientów poskarżyło się na infolinii Telekomunikacji Polskiej, że spotkało się z nieuczciwymi praktykami handlowymi innych operatorów. Najczęściej podszywali się pod TP i pod pretekstem przedłużenia lub podpisania podsuwali dokumenty dotyczące zmiany operatora. – W ubiegłym roku oszuści wykorzystywali zmiany w ofercie Telekomunikacji Polskiej, w ostatnio – rebranding TP na Orange. Od kilku tygodni na naszą infolinię dostawaliśmy średnio po 700 zgłoszeń od klientów, których próbowano oszukać – podkreśla Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=411905 (dostęp płatny)

Cyfrowa jakość monitoringu

Tomasz Popławski

O nowych inwestycjach i planach na przyszłość rozmawiamy z Jackiem Gniadkiem, Dyrektorem Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu m. st. Warszawy. W zeszłym roku wspominał Pan o modernizacji systemu monitoringu wizyjnego. Czy spełniły się Pana oczekiwania odnośnie tej inwestycji? Zgodnie z planami przeprowadziliśmy właśnie częściową modernizację systemu monitoringu wizyjnego i pierwsze inwestycje zostały już wykonane. Po półrocznych testach kamer obrotowych HD i sprzętu współpracującego, uzyskaliśmy szczegółowy przegląd najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=411820 (dostęp płatny)

Czy nowy smartfon Samsunga znowu zawojuje rynek?

LEZ, AP

Samsung właśnie rozpoczął sprzedaż swojego nowego smartfona Galaxy S III. Koreański koncern ma nadzieję, że dzięki niemu utrzyma dominację nad firmą Apple w sprzedaży smartfonów. Nowy Samsung Galaxy S III we wtorek trafił do sprzedaży w 28 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. W niektórych sklepach, np. w Berlinie, ustawiły się po niego kolejki.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11818945,Czy_nowy_smartfon_Samsunga_znowu_zawojuje_rynek_.html (dostęp płatny)

Hawe: Razem po TK Telekom

Urszula Zielińska

Hawe i spółka kojarzona z Zygmuntem Solorzem-Żakiem – IT Polpager złożą wspólną ofertę na zakup udziałów prywatyzowanego TK Telekom. Termin składania wiążących ofert na kontrolowany przez Skarb Państwa i PKP telekom mija w czwartek. Zgodnie z umową Hawe będzie liderem konsorcjum, reprezentującym je w rozmowach zewnętrznych, w tym w rozmowach z właścicielem TK Telekom. Nie ujawniono struktury planowanej transakcji ani tego, czy spółki połączą się kapitałowo.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/732890_Hawe:_Razem_po%C2%A0TK_Telekom.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja: Bezpardonowa walka o klienta TP

Urszula Zielińska

28 proc. klientów operatorów stacjonarnych, którzy zrezygnowali z telefonu Telekomunikacji Polskiej od grudnia 2011 r. do końca marca br. ma poczucie, że padło ofiarą nieuczciwych handlowców, którzy wprowadzili ich w błąd – wynika z ankiety TNS Polska przedstawionej wczoraj przez menedżerów telekomu.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/732889_Telekomunikacja:_Bezpardonowa_walka_o_klienta_TP.html (dostęp płatny)

Google wycina kolejne firmy

Magdalena Lemańska

Dominująca na rynku wyszukiwarka wyrzuciła z czołówek wyników m.in. serwis Tablica.pl Nie działają także, jak działały wcześniej, mechanizmy wyszukiwania witryn sieci telekomunikacyjnej Play ani Banku Millennium.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147401_Google_wycina_kolejne_firmy.html (dostęp płatny)

Internautów przybywa powoli

Magdalena Lemańska

W I kwartale z sieci korzystało 55,6 proc. Polaków – prawie tyle, ile wykazywały ostatnie badania NetTrack. Ciągle rośnie za to Facebook. Od stycznia do marca do Internetu regularnie wchodziło już 17,2 mln Polaków – wynika z najnowszych badań NetTrack. Procentowo to jednak niewiele więcej, niż pokazały ostatnie, październikowe badania.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147402_Internautow_przybywa_powoli.html (dostęp płatny)

Koniec „niewoli komórkowej” w Rosji

Iwona Trusewicz

Rosjanie w końcu będą mogli zachować numer komórki przy zmianie operatora. Firmy stracą na tym ok. 400 mln dol. Teraz mieszkańcy Federacji Rosyjskiej przy decyzji o zmianie operatora telefonii komórkowej muszą pożegnać się ze swoim numerem. Nazywają to sami „niewolnictwem komórkowym” i od lat domagają się zmiany przepisów.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147404_Koniec_%E2%80%9Eniewoli_komorkowej%E2%80%9D_w_Rosji.html (dostęp płatny)

Rebranding TP okazją do nadużyć

Urszula Zielińska

Rośnie liczba skarg na nieuczciwe zachowania sprzedawców usług stacjonarnych – alarmuje największy telekom w kraju. 28 proc. klientów operatorów stacjonarnych, którzy zrezygnowali z telefonu Telekomunikacji Polskiej, od grudnia 2011 r. do końca marca tego roku ma poczucie, że padło ofiarą nieuczciwych handlowców, którzy wprowadzili ich w błąd – wynika z ankiety firmy TNS Polska przedstawionej wczoraj przez menedżerów TP.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147403_Rebranding_TP_okazja_do_naduzyc.html (dostęp płatny)

Samsung wypuścił najnowszy model Galaxy

Aleksandra Stanisławska

Galaxy S III, najważniejszy poza iPhone’em telefon komórkowy na świecie, trafił wczoraj do europejskich sklepów. Smartfony Samsunga stanowiły w I kwartale niemal 40 proc. sprzedaży wszystkich smartfonów z systemem Android na świecie – podaje firma analityczna Gartner. Wśród nich najsilniejszą grupę stanowiła rodzina Galaxy S z modelem Galaxy S II na czele, który do dziś znalazł 20 mln nabywców.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147405_Samsung_wypuscil_najnowszy_model_Galaxy.html (dostęp płatny)

E-mail wkracza do sądów

Marek Domagalski

Uchylono furtkę do składania pism sądowych elektronicznie. Ministerstwo Sprawiedliwości mówi, że pójdzie za ciosem i otworzy ją całkiem. Wydruk wysłanej elektronicznie apelacji czy zażalenia może być potraktowany jako skuteczny, jeżeli zostanie później na wezwanie sądu podpisany – to sedno najnowszej uchwały Sądu Najwyższego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147342_E-mail_wkracza_do_sadow.html (dostęp płatny)

Uważaj na nieuczciwych handlowców z telekomunikacji

Michał Fura

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Rusza przedświąteczna bitwa telekomów. Światłowód czy LTE? Jakie są ceny?
Telekomunikacja
Do kogo uciekają użytkownicy sieci komórkowych. Ten operator wygrywa
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?