Przegląd prasy – środa 30 maja

Publikacja: 30.05.2012 08:30

Uważaj na nieuczciwych handlowców z telekomunikacji

Michał Fura

Na celowniku są osoby powyżej 55. roku życia, mieszkające w małych miastach Od początku roku do końca kwietnia aż 5134 klientów poskarżyło się na infolinii Telekomunikacji Polskiej, że spotkało się z nieuczciwymi praktykami handlowymi innych operatorów. Najczęściej podszywali się pod TP i pod pretekstem przedłużenia lub podpisania podsuwali dokumenty dotyczące zmiany operatora. – W ubiegłym roku oszuści wykorzystywali zmiany w ofercie Telekomunikacji Polskiej, w ostatnio – rebranding TP na Orange. Od kilku tygodni na naszą infolinię dostawaliśmy średnio po 700 zgłoszeń od klientów, których próbowano oszukać – podkreśla Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=411905 (dostęp płatny)

Cyfrowa jakość monitoringu

Tomasz Popławski

O nowych inwestycjach i planach na przyszłość rozmawiamy z Jackiem Gniadkiem, Dyrektorem Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu m. st. Warszawy. W zeszłym roku wspominał Pan o modernizacji systemu monitoringu wizyjnego. Czy spełniły się Pana oczekiwania odnośnie tej inwestycji? Zgodnie z planami przeprowadziliśmy właśnie częściową modernizację systemu monitoringu wizyjnego i pierwsze inwestycje zostały już wykonane. Po półrocznych testach kamer obrotowych HD i sprzętu współpracującego, uzyskaliśmy szczegółowy przegląd najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=411820 (dostęp płatny)

Czy nowy smartfon Samsunga znowu zawojuje rynek?

LEZ, AP

Samsung właśnie rozpoczął sprzedaż swojego nowego smartfona Galaxy S III. Koreański koncern ma nadzieję, że dzięki niemu utrzyma dominację nad firmą Apple w sprzedaży smartfonów. Nowy Samsung Galaxy S III we wtorek trafił do sprzedaży w 28 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. W niektórych sklepach, np. w Berlinie, ustawiły się po niego kolejki.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11818945,Czy_nowy_smartfon_Samsunga_znowu_zawojuje_rynek_.html (dostęp płatny)

Hawe: Razem po TK Telekom

Urszula Zielińska

Hawe i spółka kojarzona z Zygmuntem Solorzem-Żakiem – IT Polpager złożą wspólną ofertę na zakup udziałów prywatyzowanego TK Telekom. Termin składania wiążących ofert na kontrolowany przez Skarb Państwa i PKP telekom mija w czwartek. Zgodnie z umową Hawe będzie liderem konsorcjum, reprezentującym je w rozmowach zewnętrznych, w tym w rozmowach z właścicielem TK Telekom. Nie ujawniono struktury planowanej transakcji ani tego, czy spółki połączą się kapitałowo.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/732890_Hawe:_Razem_po%C2%A0TK_Telekom.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja: Bezpardonowa walka o klienta TP

Urszula Zielińska

28 proc. klientów operatorów stacjonarnych, którzy zrezygnowali z telefonu Telekomunikacji Polskiej od grudnia 2011 r. do końca marca br. ma poczucie, że padło ofiarą nieuczciwych handlowców, którzy wprowadzili ich w błąd – wynika z ankiety TNS Polska przedstawionej wczoraj przez menedżerów telekomu.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/732889_Telekomunikacja:_Bezpardonowa_walka_o_klienta_TP.html (dostęp płatny)

Google wycina kolejne firmy

Magdalena Lemańska

Dominująca na rynku wyszukiwarka wyrzuciła z czołówek wyników m.in. serwis Tablica.pl Nie działają także, jak działały wcześniej, mechanizmy wyszukiwania witryn sieci telekomunikacyjnej Play ani Banku Millennium.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147401_Google_wycina_kolejne_firmy.html (dostęp płatny)

Internautów przybywa powoli

Magdalena Lemańska

W I kwartale z sieci korzystało 55,6 proc. Polaków – prawie tyle, ile wykazywały ostatnie badania NetTrack. Ciągle rośnie za to Facebook. Od stycznia do marca do Internetu regularnie wchodziło już 17,2 mln Polaków – wynika z najnowszych badań NetTrack. Procentowo to jednak niewiele więcej, niż pokazały ostatnie, październikowe badania.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147402_Internautow_przybywa_powoli.html (dostęp płatny)

Koniec „niewoli komórkowej” w Rosji

Iwona Trusewicz

Rosjanie w końcu będą mogli zachować numer komórki przy zmianie operatora. Firmy stracą na tym ok. 400 mln dol. Teraz mieszkańcy Federacji Rosyjskiej przy decyzji o zmianie operatora telefonii komórkowej muszą pożegnać się ze swoim numerem. Nazywają to sami „niewolnictwem komórkowym” i od lat domagają się zmiany przepisów.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147404_Koniec_%E2%80%9Eniewoli_komorkowej%E2%80%9D_w_Rosji.html (dostęp płatny)

Rebranding TP okazją do nadużyć

Urszula Zielińska

Rośnie liczba skarg na nieuczciwe zachowania sprzedawców usług stacjonarnych – alarmuje największy telekom w kraju. 28 proc. klientów operatorów stacjonarnych, którzy zrezygnowali z telefonu Telekomunikacji Polskiej, od grudnia 2011 r. do końca marca tego roku ma poczucie, że padło ofiarą nieuczciwych handlowców, którzy wprowadzili ich w błąd – wynika z ankiety firmy TNS Polska przedstawionej wczoraj przez menedżerów TP.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147403_Rebranding_TP_okazja_do_naduzyc.html (dostęp płatny)

Samsung wypuścił najnowszy model Galaxy

Aleksandra Stanisławska

Galaxy S III, najważniejszy poza iPhone’em telefon komórkowy na świecie, trafił wczoraj do europejskich sklepów. Smartfony Samsunga stanowiły w I kwartale niemal 40 proc. sprzedaży wszystkich smartfonów z systemem Android na świecie – podaje firma analityczna Gartner. Wśród nich najsilniejszą grupę stanowiła rodzina Galaxy S z modelem Galaxy S II na czele, który do dziś znalazł 20 mln nabywców.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147405_Samsung_wypuscil_najnowszy_model_Galaxy.html (dostęp płatny)

E-mail wkracza do sądów

Marek Domagalski

Uchylono furtkę do składania pism sądowych elektronicznie. Ministerstwo Sprawiedliwości mówi, że pójdzie za ciosem i otworzy ją całkiem. Wydruk wysłanej elektronicznie apelacji czy zażalenia może być potraktowany jako skuteczny, jeżeli zostanie później na wezwanie sądu podpisany – to sedno najnowszej uchwały Sądu Najwyższego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1147342_E-mail_wkracza_do_sadow.html (dostęp płatny)

Uważaj na nieuczciwych handlowców z telekomunikacji

Michał Fura

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?