Przegląd prasy rpkom.pl – piątek 23 lutego

Publikacja: 23.02.2018 07:30

Redaktor Sitek na bocznym torze
Łukasz Sitek z TVP Info został zawieszony w obowiązkach – informuje Telewizja Polska. To efekt publikacji „Wyborczej” o awanturze jaką wszczął w Pendolino.
s. 5

Parkiet

11 bit studios: Kiedy nowa gra?
Analitycy DM BOŚ zakładają, że „Frostpunk” ukaże się nie w I kwartale, zgodnie z oficjalną zapowiedzią zarządu 11 bit studios, ale dopiero pod koniec kwietnia. Zwracają uwagę, że Paradox Interactive 15 marca wypuści swoją grę „Surviving Mars” i dlatego sądzą, że 11 bit studios może chcieć wydać swój tytuł przynajmniej miesiąc później. Co na to spółka?
http://archiwum.parkiet.com/artykul/796750_11_bit_studios:_Kiedy_nowa_gra.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

T-Mobile odbiera, co stracił
Telekom ma mniejsze przychody i zyski, ale cieszy się ze wzrostu liczby klientów abonamentowych, których w ostatnich latach tracił. Grunt to zachować optymizm. W środę Orange poinformował inwestorów giełdowych o „bardzo dobrych wynikach, wynikających ze strategii nastawionej na wartość”. Dzień później jego konkurent, T-Mobile Polska, zatytułował informację prasową „Inwestycje T-Mobile przekonują klientów”. Obie spółki w 2017 r. miały niższe przychody i gorszą rentowność niż rok wcześniej.
https://www.pb.pl/t-mobile-odbiera-co-stracil-906337 (dostęp płatny)

E- paragon tylko dla klienta z kartą
Dzięki kartom płatniczym e-rachunki trafią do skrzynek klientów. Testy ruszą już latem. Resort przedsiębiorczości chce też, by firmy obowiązkowo przyjmowały bezgotówkowe płatności.
https://www.pb.pl/e-paragon-tylko-dla-klienta-z-karta-906347 (dostęp płatny)

Fintechy znalazły dla siebie niszę
Start-upy mogą zacząć nowy rozdział w życiu polskiego faktoringu, kierując ten produkt do firm, które najbardziej go potrzebują.  InviPay, Fandla, Monevia, Finiata, czy też przygotowujące się do startu Smeo — w branży faktoringowej fintechy mnożą się jak grzyby po deszczu.
https://www.pb.pl/fintechy-znalazly-dla-siebie-nisze-906383 (dostęp płatny)

DM BOŚ: 11bit później zadebiutuje z „Frostpunkiem”
Łukasz Rudnik, analityk DM BOŚ, w raporcie z 14 lutego podtrzymał rekomendację „kupuj” i podniósł 12-miesięczną cenę docelową z 231 do 253 zł.
https://www.pb.pl/dm-bos-11bit-pozniej-zadebiutuje-z-frostpunkiem-906366 (dostęp płatny)

Sieć bezpieczniejsza i wykorzystana w stu procentach
Nowoczesne rozwiązanie informatyczne wzmocni polską sieć elektroenergetyczną. Firma ABB dostarczy na zlecenie operatora krajowego systemu przesyłowego — Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) — nowoczesny system informatyczny ABB Ability Market Management System (MMS).
https://www.pb.pl/siec-bezpieczniejsza-i-wykorzystana-w-stu-procentach-906355 (dostęp płatny)

GDDKiA testuje e-zamówienia
Od 18 kwietnia wykonawcy kontraktów publicznych będą musieli składać część dokumentów elektronicznie. Drogowcy zaczynają przygotowania.
https://www.pb.pl/gddkia-testuje-e-zamowienia-906345 (dostęp płatny)

Żegnamy papierową księgowość
Chmura Faktur ma pomóc przedsiębiorcom w eliminacji czasochłonnego, tradycyjnego obiegu dokumentów. Korzystanie z nowego systemu jest darmowe i dostępne dla wszystkich Tax Care, firma księgowa należąca do grupy Idea Banku, uruchomiła wczoraj Chmurę Faktur — internetowy system, za pośrednictwem którego przedsiębiorcy mogą wystawiać, przesyłać i przechowywać wszystkie swoje dokumenty księgowe.
https://www.pb.pl/zegnamy-papierowa-ksiegowosc-906335 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Sklepy online poniosą ciężar uszczelniania
Ministerstwo Finansów chce zlikwidować zwolnienie z VAT dla małych firm handlujących w internecie. Powód: oszustwa w handlu wyrobami RTV i AGD. W opublikowanym w czwartek projekcie obszernej nowelizacji ustawy o VAT resort finansów zaproponował szereg różnych zmian, które miałyby wejść w życie od 1 lipca 2018 r. Jedną z najważniejszych jest ograniczenie zwolnienia z podatku dla małych firm, które handlują przez internet.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1367165-Sklepy-online-poniosa-ciezar-uszczelniania.html (dostęp płatny)

Cenna marka daje przewagę
Orlen, Biedronka i PKO BP – to trzy najdroższe polskie marki. Ich łączna wartość przekroczyła w 2017 r. 11,3 mld zł, o 3 proc. więcej niż rok wcześniej. Rekordzistą wzrostu jest warta niemal 2 mld zł Poczta Polska.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1367190-Cenna-marka-daje-przewage.html (dostęp płatny)

Firma działająca w sieci musi chronić prywatność

Przedsiębiorca działający w ramach e-commerce, powinien poinformować każdego swojego klienta o tym, że zbiera od niego jakieś dane. Zawieranie transakcji handlowych za pośrednictwem urządzeń elektronicznych, takich jak telefony, czy komputery staje się bardziej popularne niż standardowa wymiana towarów i usług. Rynek e-commerce w Polsce rozwija się dynamicznie, jednocześnie, aby zabezpieczyć obie strony transakcji, wymaga on specjalnych regulacji prawnych. Jednym z dokumentów związanych ze sprzedażą internetową jest polityka prywatności.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1367044-Firma-dzialajaca-w-sieci–musi-chronic-prywatnosc.html (dostęp płatny)

Opancerzony łącznik
Hammer, marka telefonu komórkowego o charakterystycznej pancernej stylistyce nawiązującej do znanego modelu aut wojskowych, pojawił się na rynku w 2014 r. Od tamtej pory doczekał się dziesięciu modeli i wariacji. (Wyróżnienie w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek Rzeczpospolitej).
S. 4 Dodatek: Ranking Najcenniejszych Polskich Marek

Play z Plusem rządzą
Play, Plus i Netia – tak wygląda podium najwartościowszych polskich marek telekomunikacyjnych. Pierwsze dwa miejsca należą do marek sieci komórkowych, własności Play Communications i grupy Cyfrowego Polsatu. Główne brandy tych telekomunikacyjnych przedsiębiorstw zostały wycenione w najnowszej edycji rankingu na 2,46 mld zł i 2,26 mld zł. To kwoty niższe odpowiednio o 8 i 10 proc. niż przed rokiem i widać też większą różnice na korzyść Playa.

TVN buduje wartość
Najdroższą marką na mediowym rynku jest TVN, który od lat buduje pozycję wprowadzając na polski rynek nowe formaty programowe i mocno stawiając na własne gwiazdy. (…) Za TVN uplasował się konkurencyjny Polsat, który – pomimo spadających udziałów największych stacji w ogólnopolskiej widowni – pozostał w ubiegłym roku liderem rynku. (…) Trzecie miejsce w naszym rankingu zajęła macierzysta dla Polsatu spółka Cyfrowy Polsat, która konsekwentnie rozwija w Polsce usługi dostępu do mediów dla rodzin i jest największym operatorem płatnej telewizji w kraju.
S. 22-23 Dodatek: Ranking Najcenniejszych Polskich Marek

Redaktor Sitek na bocznym torze
Łukasz Sitek z TVP Info został zawieszony w obowiązkach – informuje Telewizja Polska. To efekt publikacji „Wyborczej” o awanturze jaką wszczął w Pendolino.
s. 5

Parkiet

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży