Przegląd prasy – poniedziałek 6 października

Publikacja: 06.10.2014 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Entuzjaści m-commerce

Jesteśmy lepsi nawet od Niemców i Francuzów w korzystaniu ze smartfonów i dokonywaniu zakupów w e-sklepach przez komórki i tablety. To kanał…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493647 (dostęp płatny)

Darmowe minuty, smsy i przelewy

Najpierw operatorzy ratowali się pakietami, które oprócz internetu, telefonów i płatnej telewizji zawierały ubezpieczenia, dostawy prądu czy…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493657 (dostęp płatny)

Wszystkie sklepy w kieszeni. Wartość m-handlu dobije do miliarda

Polska krajem, w którym najdynamiczniej rozwija się m-commerce Handel mobilny powoli przejmuje rządy w Polsce. Dzieje się tak, bo…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493658 (dostęp płatny)

Środki z Unii nieosiągalne dla małych firm

Pozyskiwanie funduszy w nowej perspektywie będzie trudniejsze. Barierą jest też własny wkład finansowy Mniej niż 13,7 proc….

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493669 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

Telekomunikacja: MAiC zebrał opinie

(materiał z soboty 04.10.2014)

W piątek minął termin, w którym osoby uczestniczące w wewnętrznych konsultacjach mogły zgłaszać uwagi do analizy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji „Efektywne wykorzystanie pasma 800 MHz dla zapewnienia powszechnego, szerokopasmowego dostępu do Internetu w Polsce”. Na wynik analizy czeka Urząd Komunikacji…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/760931_Telekomunikacja:_MAiC_zebral_opinie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Rewolucyjny patent na szybki internet

Wewnętrzna rekomendacja resortu cyfryzacji zakłada stworzenie jednej sieci LTE i rozdysponowanie pasma w przetargu. Korzystanie z Internetu w podwarszawskich Markach czy podkrakowskiej Wieliczce to wielka frustracja — sieć dobrze działa wtedy, gdy antena wisi na balkonie.  Ale jest dobra wiadomość — Internet trafi nawet pod strzechy, jeśli operatorzy zbudują sieć LTE w oparciu o częstotliwości 800 MHz. Drobne „ale” to fakt, że od ponad roku trwa gorąca dyskusja przedstawicieli rynku i regulatora co do sposobu rozdysponowania tego cennego pasma. W końcu sprawę w swoje ręce wzięło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC).

http://pulsbiznesu.pb.pl/3881992,71433,rewolucyjny-patent-na-szybki-internet (dostęp płatny)

Smartfony Vertu szukają klientów

Vertu, producent luksusowychsmartfonów, pokazał nowy model o nazwie Aster. Kupujący mogą wybrać obicie z różnych rodzajów skóry, w tym strusiej. Nowy gadżet Vertu kosztuje 4,2 tys. GBP, czyli ponad 22 tys. zł. Ma 5,1-calowy szafirowy ekran. Mimo użycia drogich materiałów znanych z luksusowych zegarków szwajcarskich, producent zrezygnował z rzucających się w oczy diamentów, którymi wysadzał poprzednie modele.  Powodem jest chęć zdobycia lepszej pozycji na rynkach zachodnich, gdzie lepiej sprzedają się bardziej subtelne modele. Rynek luksusowych telefonów komórkowych ma wartość 1 mld USD rocznie.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3881985,41154,smartfony-vertu-szukaja-klientow (dostęp płatny)

Start-upy mogą pomóc starym korporacjom

Prawie każda duża firma może być jak Apple czy Google, jeśli otworzy się na innowatorów. Inaczej zginie — mówi Julie Meyer, założycielka Entrepreneur Country i funduszu venture capital Ariadne.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3881949,91983,start-upy-moga-pomoc-starym-korporacjom (dostęp płatny)

Gazele złowione w sieć

O idei e-Gazel Biznesu. Gazele Biznesu to ranking, który w tym roku „Puls Biznesu” opublikuje już po raz piętnasty. Jest to lista firm średniej wielkości reprezentujących wszystkie możliwe branże i charakteryzujących się bardzo szybkim rozwojem. Za najważniejszą miarę tego rozwoju, decydującą o miejscu w zestawieniu, przyjęliśmy wyrażony w procentach przyrost obrotów osiągany w ciągu trzech lat. Warunkiem zakwalifikowania do rankingu jest jednocześnie osiąganie zysku w każdym z branych pod uwagę lat i wykazywanie stałego przyrostu obrotów.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3881923,84321,gazele-zlowione-w-siec (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Operatorzy zaczęli sezon na stacjonarny internet dla studentów

Z legitymacją studencką zapłacimy 25 proc. mniej, a umowa jest tylko do wakacji. Jeszcze miesiąc–dwa potrwają promocje na Internet kierowane do studentów, którzy właśnie rozpoczęli nowy rok akademicki. Posiadacze legitymacji studenckiej mogą znaleźć oferty nawet o 20 proc. tańsze od standardowych. Typowe u operatorów kablowych są umowy o długości dostosowanej do okresu trwania roku akademickiego: na osiem–dziewięć miesięcy, pozwalające zrezygnować z usługi na czas wakacji.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256402-Operatorzy-zaczeli-sezon-na-stacjonarny-internet-dla-studentow.html (dostęp płatny)

Rodzime spółki wolą polskich dostawców chmury

Krajowe przedsiębiorstwa najczęściej korzystają ?z produktów i usług w modelu zdalnym za pośrednictwem komputerów przenośnych. Polskie firmy, jak wynika z badania przeprowadzonego przez Comarch (największy krajowy producent oprogramowania do zarządzania, ERP) wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, coraz powszechniej korzystają z produktów i usług IT przez internet (czyli w chmurze).

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256339-Rodzime-spolki-wola-polskich-dostawcow-chmury.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Entuzjaści m-commerce

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy