Przegląd prasy – poniedziałek 6 października

Publikacja: 06.10.2014 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Entuzjaści m-commerce

Jesteśmy lepsi nawet od Niemców i Francuzów w korzystaniu ze smartfonów i dokonywaniu zakupów w e-sklepach przez komórki i tablety. To kanał…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493647 (dostęp płatny)

Darmowe minuty, smsy i przelewy

Najpierw operatorzy ratowali się pakietami, które oprócz internetu, telefonów i płatnej telewizji zawierały ubezpieczenia, dostawy prądu czy…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493657 (dostęp płatny)

Wszystkie sklepy w kieszeni. Wartość m-handlu dobije do miliarda

Polska krajem, w którym najdynamiczniej rozwija się m-commerce Handel mobilny powoli przejmuje rządy w Polsce. Dzieje się tak, bo…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493658 (dostęp płatny)

Środki z Unii nieosiągalne dla małych firm

Pozyskiwanie funduszy w nowej perspektywie będzie trudniejsze. Barierą jest też własny wkład finansowy Mniej niż 13,7 proc….

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=493669 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

Telekomunikacja: MAiC zebrał opinie

(materiał z soboty 04.10.2014)

W piątek minął termin, w którym osoby uczestniczące w wewnętrznych konsultacjach mogły zgłaszać uwagi do analizy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji „Efektywne wykorzystanie pasma 800 MHz dla zapewnienia powszechnego, szerokopasmowego dostępu do Internetu w Polsce”. Na wynik analizy czeka Urząd Komunikacji…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/760931_Telekomunikacja:_MAiC_zebral_opinie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Rewolucyjny patent na szybki internet

Wewnętrzna rekomendacja resortu cyfryzacji zakłada stworzenie jednej sieci LTE i rozdysponowanie pasma w przetargu. Korzystanie z Internetu w podwarszawskich Markach czy podkrakowskiej Wieliczce to wielka frustracja — sieć dobrze działa wtedy, gdy antena wisi na balkonie.  Ale jest dobra wiadomość — Internet trafi nawet pod strzechy, jeśli operatorzy zbudują sieć LTE w oparciu o częstotliwości 800 MHz. Drobne „ale” to fakt, że od ponad roku trwa gorąca dyskusja przedstawicieli rynku i regulatora co do sposobu rozdysponowania tego cennego pasma. W końcu sprawę w swoje ręce wzięło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC).

http://pulsbiznesu.pb.pl/3881992,71433,rewolucyjny-patent-na-szybki-internet (dostęp płatny)

Smartfony Vertu szukają klientów

Vertu, producent luksusowychsmartfonów, pokazał nowy model o nazwie Aster. Kupujący mogą wybrać obicie z różnych rodzajów skóry, w tym strusiej. Nowy gadżet Vertu kosztuje 4,2 tys. GBP, czyli ponad 22 tys. zł. Ma 5,1-calowy szafirowy ekran. Mimo użycia drogich materiałów znanych z luksusowych zegarków szwajcarskich, producent zrezygnował z rzucających się w oczy diamentów, którymi wysadzał poprzednie modele.  Powodem jest chęć zdobycia lepszej pozycji na rynkach zachodnich, gdzie lepiej sprzedają się bardziej subtelne modele. Rynek luksusowych telefonów komórkowych ma wartość 1 mld USD rocznie.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3881985,41154,smartfony-vertu-szukaja-klientow (dostęp płatny)

Start-upy mogą pomóc starym korporacjom

Prawie każda duża firma może być jak Apple czy Google, jeśli otworzy się na innowatorów. Inaczej zginie — mówi Julie Meyer, założycielka Entrepreneur Country i funduszu venture capital Ariadne.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3881949,91983,start-upy-moga-pomoc-starym-korporacjom (dostęp płatny)

Gazele złowione w sieć

O idei e-Gazel Biznesu. Gazele Biznesu to ranking, który w tym roku „Puls Biznesu” opublikuje już po raz piętnasty. Jest to lista firm średniej wielkości reprezentujących wszystkie możliwe branże i charakteryzujących się bardzo szybkim rozwojem. Za najważniejszą miarę tego rozwoju, decydującą o miejscu w zestawieniu, przyjęliśmy wyrażony w procentach przyrost obrotów osiągany w ciągu trzech lat. Warunkiem zakwalifikowania do rankingu jest jednocześnie osiąganie zysku w każdym z branych pod uwagę lat i wykazywanie stałego przyrostu obrotów.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3881923,84321,gazele-zlowione-w-siec (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Operatorzy zaczęli sezon na stacjonarny internet dla studentów

Z legitymacją studencką zapłacimy 25 proc. mniej, a umowa jest tylko do wakacji. Jeszcze miesiąc–dwa potrwają promocje na Internet kierowane do studentów, którzy właśnie rozpoczęli nowy rok akademicki. Posiadacze legitymacji studenckiej mogą znaleźć oferty nawet o 20 proc. tańsze od standardowych. Typowe u operatorów kablowych są umowy o długości dostosowanej do okresu trwania roku akademickiego: na osiem–dziewięć miesięcy, pozwalające zrezygnować z usługi na czas wakacji.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256402-Operatorzy-zaczeli-sezon-na-stacjonarny-internet-dla-studentow.html (dostęp płatny)

Rodzime spółki wolą polskich dostawców chmury

Krajowe przedsiębiorstwa najczęściej korzystają ?z produktów i usług w modelu zdalnym za pośrednictwem komputerów przenośnych. Polskie firmy, jak wynika z badania przeprowadzonego przez Comarch (największy krajowy producent oprogramowania do zarządzania, ERP) wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, coraz powszechniej korzystają z produktów i usług IT przez internet (czyli w chmurze).

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256339-Rodzime-spolki-wola-polskich-dostawcow-chmury.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Entuzjaści m-commerce

Pozostało 99% artykułu
0 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Kto zmiecie SMS-y? Do tych rozwiązań komunikacyjnych należy przyszłość
Materiał Promocyjny
Stabilność systemu e-commerce – Twój klucz do sukcesu
Telekomunikacja
Do których sieci komórkowych przenoszą się Polacy? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Rusza nowa aukcja 5G. Państwo chce od operatorów astronomiczną kwotę
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość