Aktualizacja: 11.05.2025 18:35 Publikacja: 31.03.2011 15:00
Taki, luźny, projekt został zaprezentowany przez Toma Ruhana, przewodniczącego organizacji operatorów alternatywnych ECTA podczas konferencji tej organizacji w Brukseli. Szefowie operacyjni i finansowi operatorów alternatywnych z różnych krajów Europy zastanawiali się nad sposobami stymulacji rozwoju nowoczesnych dostępowych sieci optycznych.
Według Toma Ruhana władze krajów europejskich mogą i powinny promować budowę optycznych sieci nowej generacji. Na przykład przez politykę centralnych subwencji, właściwe ustalenie struktury cen za produkty hurtowe w sieciach operatorów zasiedziałych, czy właśnie strategiczne określenie terminu migracji z sieci miedzianych do optycznych (szef ECTA nie pogłębiał tego pomysłu, ani nie podał żadnych terminów). Według przewodniczącego organizacji krajowi regulatorzy nie powinni decydować się na pakty z operatorami zasiedziałymi i przystawać na poluźnienie reżimu regulacyjnego w zamian za obietnicę inwestycji w sieci FTTH. Zdaniem Toma Ruhana taka polityka się nie sprawdza.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas