1,759 mld zł wyniosły w I kw. br. przychody Polkomtela, operatora sieci Plus – wynika z informacji prasowej rozesłanej dziś przez telekom. To nieco mniej niż rok temu (1,761 mld zł). Jednak dzięki ograniczeniu kosztów EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) telekomu urosła do 708 mln zł (z 700 mln zł w I kw. 2011 r.). Dzięki temu wyższa jest też rentowność telekomu. Marża EBITDA Plusa w I kw. br. to 40,2 proc.

Za to wyniku netto telekom nie ujawnił. Nie wiadomo więc, czy jest nadal mocno nad kreską, czy też obciążają go już koszty obsługi zadłużenia, zaciągniętego przez głównego właściciela – Zygmunta Solorza-Żaka  – na przejęcie firmy.

Polkomtel podał też, że jego średnie ARPU wyniosło w minionym kwartale 39 zł, a w segmencie transmisji danych wykazuje tendencję wzrostową (dla porównania zagregowane ARPU Orange wyniosło 38,3 zł, a T-Mobile 33,8 zł).

Polkomtel ocenia, że to najwyższy wskaźnik w całej branży. Podaje również, że liczba klientów korzystających ze smartfonów urosła mu o 47 proc. w porównaniu z I kw. ub.r.

Na koniec marca Polkomtel obsługiwał 13,856 mln aktywnych kart SIM. Rozbicia na segmenty telekom nie ujawnił. Informuje tylko, że jego pozycja lidera w segmencie post-paid jest niezagrożona.