W ciągu kilku miesięcy właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej i systemu operacyjnego Android rozpocznie w Nowym Jorku i San Francisco testy mobilnych płatności NFC – podała dzisiaj agencja Bloomberg. Google ma zainwestować we własną sieć kilku tysięcy POS przystosowanych do obsługi technologii NFC.

Zasada działania nowej usługi nie jest jeszcze znana, aczkolwiek zapowiadając NFC jeszcze w zeszłym roku przedstawiciele Google’a mówili o usługach mobilnych płatności powiązanych z kontami osobistymi lub kontami kart kredytowych. To jednak wymagałoby kooperacji z bankami i organizacjami kart płatniczych. Google chciałby wykorzystać aplikacje telefoniczne korzystające z NFC także do obsługi systemów lojalnościowych, czy systemów kuponów promocyjnych i rabatowych.

Atutem Google’a jest ekosystem Androida, który jest najszybciej sprzedawanym mobilnym systemem operacyjnym na świecie (ok. 300 tys. aktywacji dziennie). Nexus S – telefon pod marką należącą do Google’a, a produkowany przez Samsunga – jest już wyposażony w chip NFC.