PTK Centertel, porozumiał się firmą hostingowi Home.pl w sprawie utworzenia wspólnej suboferty usług transmisji danych. Od dzisiaj abonenci sieci Orange za opłatą 7,90 zł netto miesięcznie mogą korzystać z nielimitowanej transmisji danych z serwerów pocztowych Home.pl. Na razie oferta dotyczy tylko abonentów pakietów taryfowych dla firm Orange. W przyszłości – w zależności od powodzenia nowej oferty – może zostać rozszerzona na inne grupy klientów mobilnej sieci. Nielimitowana transmisja danych uruchamiana jest za pośrednictwem SMS-owej komendy.

Strony nie chcą zdradzić struktury podziało przychodów ze sprzedaży nowych usług, ale według naszych informacji znakomita większość przypada na PTK Centertel. Nielimitowanych ofert dostępu do internetu w zasadzie do tej pory nie było w porfolio polskich operatorów. Nowa usługa Orange – Home.pl będzie rywalizować z pakietami transmisji danych 20-100 MB za 5-10 zł miesięcznie.

Na początku lutego szczeciński Home.pl informował również o współpracy z Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era. Partnerskie firmy oferują usługi hostingowe i mobilnego dostępu do internetu wzajem swoim klientom.