Przez lata konsekwentnie inwestowaliśmy w technologię LTE i to się nam opłaciło. Dziś należy do nas aż 23 proc. patentów w tej technologii wartych 7,9 mld dolarów – powiedział Scott Ahn, szef działu technologicznego w LG podczas konferencji koreańskiej firmy na  Consumer Electronic Show w Las Vegas.

W LAS Vegas LG oficjalnie zaprezentowało swój telefon LTE LG Spectrum, który od 19 stycznia w USA będzie sprzedawać sieć Verizon. Jest on oparty na systemie Android, ma dwurdzeniowy procesor oraz duży, 4,5-calowy wyświetlacz. Smartfon jest wyposażony w aparat o rozdzielczości 8 Mpix z i umożliwia nagrywanie materiałów wideo w jakości Full HD.

Scott Ahn zapowiedział, że więcej nowości, jeśli chodzi o sprzęt mobilny firma pokaże na Mobile World Congress w Barcelonie. – Przygotowujemy m.in. smartofna LTE w kooperacji z firmą VMWare, który będzie wyposażony w aplikację Horizon Mobile Manager.  Umożliwi ona użytkownikom współdzielenie dwóch  systemów operacyjne Android w jednym urządzeniu. To zaś pozwoli im lepiej oddzielić wykorzystywanie smartfona do celów służbowych i prywatnych – powiedział Ahn.