Jego mandat wygaśnie w dniu poprzedzającym najbliższe posiedzenie rady nadzorczej. Termin posiedzenia nie został jeszcze wyznaczony – informuje spółka. – Nie mam nic do dodania w tej sprawie ponad to, co podaliśmy w komunikacie – powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP.

Po odejściu Kałłaura, zarząd telekomunikacyjnego giganta będzie liczył cztery osoby. Oprócz prezesa Macieja Wituckiego i wiceprezesa Piotra Muszyńskiego, w jego skład wchodzą Roland Dubois, odpowiedzialny za finanse oraz Vincent Lobry, wiceprezes ds. marketingu i strategii.

Kałłaur (ur. 1959) zasiada w zarządzie TP od 2005 r. Ukończył studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (1979), a następnie na Wydziale Zarządzania tego Uniwersytetu (1981). Pracował m. in. w PHZ Polservice, w tym w latach 1987 – 1991 w biurze tej firmy w Algierii. Po powrocie do Polski podjął pracę w Coopers & Lybrand Management Consultants jako konsultant przy projektach sponsorowanych m. in. przez Unię Europejską i Bank Światowy. W 1993 r. związał się z Kraft Foods Polska, jako dyrektor ds. personalnych i członek zarządu.