[b]Urząd Komunikacji Elektronicznej[/b] przedstawił do konsultacji serię projektów umów o dostępie szerokopasmowym poprzez węzły sieci [b]Telekomunikacji Polskiej[/b] (popularnie: umowa BSA), które zmieniają warunki na jakich operatorzy współpracują obecnie. Do najważniejszych zmian należy formalne usankcjonowanie zasad, jakie wprowadziło ubiegłoroczne porozumienie UKE z Telekomunikacją Polską: zamrożenie hurtowych stawek BSA do 2012 r. i mechanizm kontroli cen i marży detalicznej na usługach, jakie ustalać będzie TP. Zapisy na ten temat muszą się znaleźć w decyzjach regulacyjnych UKE, mających charakter aktu administracyjnego.

UKE przedstawił do konsultacji decyzje zastępujące umowy operatora narodowego z [b]ATM[/b], [b]Exatelem[/b], [b]Mediatelem 4B[/b], [b]MNI[/b], [b]Petrotelem[/b], [b]Polkomtelem[/b], [b]Polską Telefonią Cyfrową[/b], [b]PTK Centertel[/b] (choć jest spółką zależną TP korzysta z decyzji UKE), [b]Supermediami[/b], [b]Telefonią Dialog[/b], [b]Telekomunikacją Kolejową[/b],[b] Vectrą[/b].

W ubiegłym [link=http://www.rp.pl/artykul/439825,512683_UKE_zatwierdzil_nowa_usluge_Superpremium_Internet_TP.html]tygodniu UKE poinformował[/link], że nowe oferty, jakie do akceptacji pod względem zawężanie ceny i marży przedstawiła TP zostaną dopuszczone do obrotu handlowego. TP zamierza je wprowadzać po wakacjach.