Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne w Polsce i regionie EMEA chcą więcej inwestować w szerokopasmowe sieci komórkowe oraz systemy TETRA w ciągu następnych pięciu lat – wynika z badań Motorola Solutions, które na jej zlecenie wykonała firma analityczna IDC.

Z badania wynika, że niemal dwie trzecie (64 proc.) tego typu służb jest zainteresowane wdrożeniem lub rozszerzeniem sieci TETRA/TETRA II (TEDS) w ciągu następnych pięciu lat, a 61 proc. jest zainteresowanych wykorzystaniem mobilnych technologii szerokopasmowych, takich jak sieci LTE. Technologie te służby ratownicze chciałby zastosować  m.in. do przekazywania komunikatów błyskawicznych (54 proc.) czy śledzenia i lokalizacji (57 proc.).

Firma IDC na zlecenie Motoroli przeprowadziła w 2010 r. sondaż wśród 105 organizacji bezpieczeństwa publicznego z regionu EMEA (obejmującego kraje leżące na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki). W badaniach wzięły udział służby ratunkowe, policja, straż pożarna, pogotowie i inne organizacje bezpieczeństwa publicznego. Sondaż IDC został przeprowadzony w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Afryce Południowej, Norwegii i Holandii.