– Mobilne usługi telefoniczne w sieci CDMA uruchomi niebawem na większą skalę Nordisk Polska, należący do grupy Polkomtela – powiedział Michał Goliński z firmy Sequence, prezentując hurtową ofertę w sieci Nordiska podczas trwającej w Zawierciu VIII Ogólnopolskiej Konferencji iNET Group. Sequence jest partnerem Nordiska. Oferta – skierowana do lokalnych ISP – dotyczy dzisiaj głównie usług dostępu do internetu, ale niebawem obejmie również usługi telefoniczne. Pośrednicy mogą liczyć na 20 proc. marży na przychodach od klientów.

Usługi głosowe w sieci CDMA Nordiska są dostępne już dzisiaj, ale mają charakter niestandardowy. Niebawem (dokłada data nie została podana) oferta ma zostać ustalona. Głosowe CDMA ma uzupełniać zasięg sieci 2G/3G (nikt nie spodziewa się znaczącej sprzedaży). Ponadto terminale CDMA mają być wyposażone w funkcje komunikacji w trybie „jeden do wielu”, wykorzystując dyspozytorskie funkcje sieci. Poza Nordiskiem (410 MHz) sieciami CDMA w Polsce operują także PTK Centertel (450 MHz) oraz Sferia (850 MHz).

Na konferencji w Zawierciu Sequence prezentował jednak przede wszystkim ofertę dostępową Nordiska , sprzedawaną w dwóch modelach: prostej odsprzedaży pakietów oraz hurtowych zakupów megabitów transferu danych, umożliwiające samodzielne kształtowanie oferty (ta opcja wedle Michała Golińska opłaca się od poziomu ok. 5 tys. aktywacji). Na resellingu usług partner Nordiska może zainkasować 20 proc. marży. Umowę z Nordiskiem, umożliwiającą wdrożenie tego modelu, Sequence jeszcze negocjuje.

Hurtowo usługi w sieci CDMA sprzedaje także PTK Centertel

rpkom.pl jest partnerem medialnym VIII Ogólnopolskiej Konferencji iNET Group