Yoigo będzie pierwszym operatorem mobilnym w Hiszpanii, który zaoferuje usługi LTE, Operator poinformował, że uruchomi sieć LTE w lipcu.

Zdaniem rynkowych analityków będzie to duży atut tego operatora w konkurencji z Vodafone czy Telefonicą, które w ostatnim okresie traciły klientów na rzecz rywali oferujących tańsze usługi, co jest spowodowane 27 proc. bezrobociem w Hiszpanii.

Eduardo Taulet, szef Yoigo, zapowiedział, że klienci  usług 3G nie  poniosą dodatkowych opłat za możliwość korzystania z LTE.

Usługi superszybkiego mobilnego Internetu (operator deklaruje średni transfer na poziomie 20 – 40 Mb/s)  zostaną zaoferowane 18 lipca najpierw w Madrycie i okolicach, a na koniec 2014 roku LTE będzie dostępne dla 75 proc. mieszkańców Hiszpanii. Należąca do szwedzkiej Teliasonera Yoigo wyda 200 mln euro na budowę sieci LTE.

Drugim operatorem w Hiszpanii, który niebawem wprowadzi usługi LTE będzie Orange, który zapowiedział, że  zrobi to latem tego roku. Vodafone i Telefonica nie chcą się deklarować odnośnie swych planów w tym zakresie.