Kanadyjski producent smartfonów BlackBerry poinformował, że w drugim kwartale tego roku finansowego poniósł stratę sięgająca 965 mln dol., co jest zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami spółki. Rok temu w tym okresie firma też zanotowała stratę w wysokości 235 mln dol. Dodatkowo znacznie spadły przychody firmy do 1,57 mld dol., podczas gdy rok wcześniej w tym samym okresie wynosiły one 2,86 mld dol.

– Wyniki przez nas osiągnięte są bardzo niesatysfakcjonujące. Jako firma dysponujemy  jednak ciągle 2,6 mld dol. w gotówce i wierzę, ze jesteśmy w stanie przeprowadzić zmiany w firmie, które znacznie poprawią naszą pozycję – powiedział Thorsten Heins, prezes BlackBerry. Firma zapowiedziała już wcześniej, ze zwolni 40 proc. załogi.

Kilka dni temu fundusz Fairfax Financial, który ma około 10 proc. akcji BlackBerry ogłosił, że jest zainteresowany przejęciem pozostałych udziałów kanadyjskiego producenta smartfonów po 9 dol. za  każdą akcję . To oznacza, że przejmie on firmę za 4,7 mld dol.  Do 4 listopada będzie wiadomo, czy transakcja ta dojdzie do skutku.