TVP1 może stracić pieniądze z reklam
Zjazd wyników oglądalności TVP1 po ostatnim gwizdku piłkarskich mistrzostw świata odbywa się w tempie narciarskiego slalomu giganta. S. A8
Rewolucja informatyczna w sądach znalazła się na zakręcie
Nie powstanie centralny portal informacyjny, który miał ułatwić dostęp do pism sądowych spraw toczących się w każdym polskim sądzie. Obecnie obsługę informatyczną stron i ich pełnomocników zapewniają sądy apelacyjne. Każdy z nich prowadzi własny portal informacyjny i aby uzyskać do niego dostęp należy w każdym z nich się zarejestrować. (…) Ta uciążliwość miała zniknąć (…).
S. B7
Parkiet
MC: nie ma rozmów o Sferii
Mnożą się scenariusze dla bloku częstotliwości z zakresu 800 MHz grupy Zygmunta Solorza. Odnowienie rezerwacji częstotliwości z zakresu 800 MHz dla Sferii (Grupa Cyfrowy Polsat) będzie należeć w tym roku do najciekawszych tematów na komórkowym rynku. Już dziś budzi liczne komentarze.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801667_MC:_nie_ma_rozmow_o_Sferii.html (dostęp płatny)
CD Projekt w krainie gigantów
Tegoroczny imponujący rajd notowań producenta „Wiedźmina”, pracującego teraz nad „Cyberpunkiem 2077″, pozwolił mu awansować do światowej czołówki. Co go czeka dalej? Trudno znaleźć w naszej gospodarce teraz branżę, która budziłaby więcej emocji niż gry. W Polsce działa już ponad 300 studiów deweloperskich, a prym wśród nich wiodą CD Projekt i Techland. Ten ostatni nie zdecydował się jeszcze na debiut na GPW, natomiast CD Projekt w ostatnich kilkunastu miesiącach jest prawdziwą gwiazdą na parkiecie. Nikt nie kwestionuje faktu, że studio produkuje świetne gry (seria o Wiedźminie sprzedała się już w ponad 33 mln egzemplarzy), natomiast rodzi się pytanie, czy to uzasadnia kapitalizację sięgającą już niemal 20 mld zł? Odpowiedź nie jest łatwa. CD Projekt na GPW nie ma sobie równych, dlatego zdecydowaliśmy się przyjrzeć jego globalnej konkurencji.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801674_CD_Projekt_w_krainie_gigantow.html (dostęp płatny)
Puls Biznesu
Pieniądze na wirtualne meblowanie
Fundusz Alfabeat zainwestował 700 tys. EUR (3 mln zł) w start-up Intiaro, który opracował opartą na technologii AR aplikację do urządzania wnętrz. Alfabeat to fundusz, który powstał w 2016 r. w Gdańsku i specjalizuje się w inwestycjach w projekty technologiczne o globalnym potencjale rozwojowym. Wspiera je dzięki pieniądzom z prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu BRIdge Alfa.
https://www.pb.pl/pieniadze-na-wirtualne-meblowanie-936688 (dostęp płatny)