Przegląd prasy – wtorek 21. czerwca

Publikacja: 21.06.2011 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Solorz po sieć Plusa idzie z bankami

Michał Fura

Wyścig po Polkomtel na finiszu. Prowadzi właściciel Polsatu. Zygmunt Solorz oferuje za Plusa najwięcej, bo aż 18 mld zł, ale nie jest w stanie sfinansować inwestycji samodzielnie. Musi mieć partnerów. Rynek spekulował, że mogą wśród nich być fundusze inwestycyjne. Według ustaleń „DGP” nie są to jednak fundusze, ale pięć banków polskich i zagranicznych tworzących konsorcjum. Nie wiadomo, jaki wkład własny będzie mieć właściciel Cyfrowego Polsatu i Polsatu. Decyzja w sprawie sprzedaży sieci Plus oczekiwana jest w najbliższych dniach, a nawet godzinach. Oferenci, wśród których oprócz Solorza są norweski operator Telenor wraz z Bain Capital i amerykański fundusz Apax, czekają teraz na decyzję właścicieli – KGHM, PGE, PKN Orlen, Węglokoksu i Vodafone’u.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=365487 (dostęp płatny)

Ostatnia szansa na kredyt technologiczny

MGA

Tylko do godziny 16 można dziś składać wnioski o kredyt technologiczny do Banku Gospodarstwa Krajowego. To oznacza, że otwarty wczoraj nabór potrwa dwa dni. Jest to efekt rekordowego zainteresowania małych i średnich firm pulą prawie 280 mln zł unijnych dotacji na inwestycje. Kolejka przedstawicieli banków komercyjnych (to one składają wnioski w imieniu przedsiębiorców) ustawiła się przed BGK już o szóstej rano. Do godz. 13 wczoraj zostało złożonych 114 wniosków o wsparcie na łączną kwotę ponad 336 mln zł.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=365411 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Polkomtel: Czekając na wyniki

Urszula Zielińska

W każdej chwili spodziewany jest wybór inwestora dla Polkomtelu. – Czekamy – mówiła osoba związana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, który według międzynarodowych agencji jest bliski zwycięstwa (z ofertą na około 18 mld zł). Za jego największego konkurenta uważa się fundusz Apax. Mniejsze szanse przypisuje się norweskiemu Telenorowi. Te trzy podmioty 10 czerwca złożyły wiążące ostateczne oferty na zakup akcji operatora sieci Plus.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/708623_Polkomtel:_Czekajac__na_wyniki.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Technologiczny run na BGK

ET

Zainteresowani premią do technologicznego kredytu złożyli wnioski na 120 proc. kwoty, jaka jest do rozdania. Było jak za nieboszczki komuny: listy kolejkowe i 120-procentowe wykonanie planu. Pierwsi wnioskodawcy zainteresowani premią do kredytu technologicznego stanęli przed drzwiami Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) przed szóstą rano. Petentów przybywało i rychło ustawili się w ogonku, dla porządku tworząc listę kolejkową.

http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=9a24c5d4-8a6a-4bc5-a57e-ec0a105f82f7&date=2011-06-21 (dostęp płatny)

Zysk Tepsy urośnie o prawie 1 mld zł

Magdalena Wierzchowska

Jutro TP powinna zamknąć sprzedaż Emitela funduszowi Montagu. Fundusz szuka partnera. Telekomunikacja Polska (TP) powinna w środę sfinalizować transakcję sprzedaży Emitela funduszowi Montagu Private Equity. Taką informację usłyszeliśmy w dwóch niezależnych źródłach. — Bez komentarza — mówi Michał Chałaczkiewicz, dyrektor Montagu Private Equity na Europę Środkową i Wschodnią.

http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=ef90d10f-8e97-4cb2-bfdf-e768e9cabc90&date=2011-06-21 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Tablety wywołują mniej entuzjazmu

Tomasz Boguszewicz

Firmy zmniejszają produkcję urządzeń. Sprzedaż dotykowych komputerów na razie rozczarowuje. Jeszcze kilka miesięcy temu producenci elektroniki co kilka dni wprowadzali na rynek kolejny model dotykowych komputerów typu tablet. Dzięki temu w nieco ponad rok po premierze pierwszego tego typu urządzenia na rynku dostępnych jest ponad 70 modeli urządzeń takich producentów, jak HP, Asus, LG, Samsung, HTC, Motorola czy Apple.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1058470_Tablety_wywoluja_mniej_entuzjazmu.html (dostęp płatny)

W środę nowy właściciel Polkomtela?

Urszula Zielińska

W każdej chwili spodziewany jest wybór inwestora dla Polkomtelu. Czekamy. Kiedy będzie decyzja, nie wiemy – mówiła osoba związana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, który według międzynarodowych agencji prasowych jest najbliżej zwycięstwa w wyścigu o Polkomtel (miał zaoferować ponad 18 mld zł). Za jego największego konkurenta uważany jest globalny fundusz Apax.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1058410_W_srode_nowy_wlasciciel_Polkomtelu.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Solorz po sieć Plusa idzie z bankami

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów