Już 2/3 użytkowników tabletów i smartfonów w wieku 25-34 lat w USA dokonuje przez nie zakupów wynika z analizy firmy Sociomantic Labs. W kanale mobilnym najczęściej kupowanymi produktami są multimedia oraz odzież.

Według badania przeprowadzonego przez Sociomantic Labs, w USA już 66 proc. osób w wieku od 25 do 34 lat, korzystających ze smartfonów lub tabletów, używa kilku urządzeń do robienia zakupów. Z podobną częstotliwością (63 proc.) kupują za pomocą smartfonów i tabletów osoby w wieku 18 – 24 lata. Najmniej aktywni są natomiast użytkownicy powyżej 65 roku życia, jednak i oni dostrzegają zalety mobilnych technologii.

Firma badawcza zwraca uwagę na urządzenia z jakich korzystają internauci podczas robienia wirtualnych zakupów. W przypadku szybkiego wyszukiwania ofert najlepiej sprawdza się smartfon, zwłaszcza wśród młodszych użytkowników. Jednak wraz z wiekiem, widać tendencję do częstszego korzystania z tabletów. W przypadku, gdy internauta chce znaleźć więcej szczegółowych informacji na temat interesującego go produktu, przewagę mają właśnie tablety. Wtedy bez względu na wiek, użytkownicy korzystają z nich częściej niż ze smartfonów.

Najpopularniejsza kategoria produktów kupowanych za pomocą urządzeń mobilnych to multimedia. Wybiera je odpowiednio 57 proc. użytkowników tabletów i 46 proc. właścicieli smartfonów. Kolejną kategorią, pod względem popularności, są ubrania. Wybiera ja 30 proc. użytkowników smartfonów i 40 proc. właścicieli tabletów.