Operator zaczął oficjalnie wypełniać jedno z kluczowych zobowiązań określonych w przetargu na częstotliwość 2,6 GHz i zaczął oficjalnie oferować darmowy dostęp do sieci.

Udostępnienie takiej usługi było jednym z wymogów określonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dla zwycięzcy konkursu na częstotliwość 2,6 GHz, przeznaczoną dla świadczenia usług szerokopasmowych w technologii LTE.

Socjalny Internet nie będzie demonem prędkości i zapewni tylko podstawowy wymiar korzystania z sieci: przez pierwszy rok maksymalna prędkość łącza to 256 kb/s. Po tym okresie rośnie ona do 512 kb/s, ale tylko na kolejne 24 miesiące. UKE zobowiązał bowiem zwycięzcę przetargu do świadczenia darmowego dostępu tylko przez trzy lata od wygranej w konkursie. Usługa dostępna jest na terenach objętych zasięgiem sieci Aero2. Mapę zasięgu można znaleźć tutaj.

Do 2012 r., zgodnie z wymogami UKE, Aero2 ma pokryć zasięgiem 50 proc. powierzchni kraju. Do skorzystania z usługi konieczne jest osobiste stawiennictwo w biurze Aero2 w Warszawie, wypełnienie formularza i wpłata 55 zł kaucji.