Przegląd prasy – środa 21 grudnia

Publikacja: 21.12.2011 09:19

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Streżyńska: Normalnie pracuję i próbuję się dostać do ministra Boniewo

Przemysław Poznański

Nowe porozumienie z TP, którego efektem będą nowe światłowody i walka z nieuczciwymi usługami internetowymi. To tylko niektóre zadania dla UKE na najbliższe lata – przekonuje Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10850837,Strezynska__Normalnie_pracuje_i_probuje_sie_dostac.html

TPSA zmieni nazwę. Wszystkie usługi będą od Orange

Wojciech Grejciun, Przemysław Poznański

Telekomunikacyjny gigant zmienia nazwę na Orange. Prawdopodobnie już w pierwszej połowie przyszłego roku całkowicie zniknie nazwa i logo Telekomunikacja Polska. Nowe otwarcie może nastąpić już w marcu 2012 roku. Do tego czasu, jak się dowiedziała Gazeta.pl, firma ma zakończyć rebranding. Spółka od kilku miesięcy pozbywa się gadżetów z logo TP SA. Stara nazwa całkowicie zniknie m.in. z usług, punktów obsługi klienta, korespondencji i reklam. Za reklamę TP SA odpowiadała agencja Publicis, która jest autorem spotów z Sercem i Rozumem. I prawdopodobnie ta sama firma odpowiada z rebranding.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10847760,TPSA_zmieni_nazwe__Wszystkie_uslugi_beda_od_Orange.html

AT&T nie kupi T-Mobile w USA. Zapłaci karę 3 mld dol

lez, AP, Reuters

Amerykański operator komórkowy AT&T wycofuje się z przejęcia za 39 mld dol. sieci T-Mobile w USA należącej do Deutsche Telekom. Gdyby AT&T przejął sieć należącą do Deutsche Telekom, wyprzedziłby Verizona na rynku operatorów komórkowych. Wątpliwości w sprawie transakcji miała jednak amerykańska Komisja Łączności (FCC), która uznała, że fuzja będzie szkodliwa na rynku, ograniczy konkurencję i będzie oznaczała znaczącą redukcję zatrudnienia. Obecnie AT&T jest drugim co do wielkości operatorem komórkowym w USA, a T-Mobile – czwartym.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10845935,AT_T_nie_kupi_T_Mobile_w_USA__Zaplaci_kare_3_mld_dol_.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Związki z Polkomtelem Urszula Zielińska

Polkomtel, operator sieci Plus przejęty w listopadzie przez Zygmunta Solorza-Żaka, stanie się pośrednio udziałowcem NFI Midas, funduszu, który inwestor kontroluje od wiosny. Jak podał NFI, spółka zależna Polkomtelu – LTE Holdings SPV – nabędzie 49 proc. udziałów w spółce Litenite, do której z kolei należy blisko 66 proc. akcji Midasa. – To oznacza, że na operatora sieci Plus przypadnie około 32,3 proc. Midasa.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/721901_Zwiazki_z_Polkomtelem.html (dostęp płatny)

USA: AT&T zrezygnował

BBC, Tomasz Goss-Strzelecki

Amerykański telekom AT&T poinformował oficjalnie, że zrezygnował z dalszych prób przejęcia komórkowej sieci T-Mobile USA, gdy transakcja trafiła na opór władz w Waszyngtonie. Firma zastrzegła jednak, że dalej będzie zabiegać o pozyskanie nowych częstotliwości, gdyż zamierza się rozwijać. AT&T uzgodnił zakup T-Mobile USA od Deutsche Telekomu w marcu tego roku. Transakcja miała mieć wartość 39 mld USD. Gdyby doszła do skutku, AT&T, który obecnie jest drugim największym operatorem komórkowym, awansowałby na pierwsze miejsce. T-Mobile USA jest na tym rynku numerem cztery.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/721946_USA:_ATT_zrezygnowal.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

TVN na smartfonach i tabletach, Onet raczej na sprzedaż

Magdalena Wierzchowska

ITI uzyskał dobrą cenę za „n”-kę i TVN. Ale czy dotrzyma kroku Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi, głównemu konkurentowi? Największa transakcja tego roku w mediach dopięta. Canal+ podpisał z TVN umowę, na mocy której stworzy joint venture platform satelitarnych i kupi 20,4 proc. akcji TVN. Połączona oferta platform powinna pojawić się po zgodzie urzędu antymonopolowego na transakcję. Spółki oczekują, że uzyskają ją w drugiej połowie przyszłego roku. — Walka konkurencyjna dopiero się zaczyna. Spodziewamy się, że firmy, takie jak Netflix, zaczną się pojawiać na polskim rynku. Naszą odpowiedzią będzie wprowadzenie własnych treści telewizyjnych na wszystkie platformy — od tabletu poprzez smartfona po komputer. Chcielibyśmy wyjść na rynek z taką ofertą na gwiazdkę przyszłego roku — powiedział „PB” Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN. Wspólna oferta będzie szansą dla Telekomunikacji Polskiej, która sprzedaje ofertę „n”-ki.

http://teleinformatyka.pb.pl/2533587,28547,tvn-na-smartfonach-i-tabletach-br

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Nie dojdzie do fuzji gigantów w USA

Urszula Zielińska Właściciel Polskiej Telefonii Cy­frowej nie dostanie 25 mld dolarów w zamian za aktywa w USA. Fuzji z AT&T nie będzie. Nie jest wykluczone, że Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci T­Mobile w Polsce, będzie musiała nieco zmniejszyć swoje apetyty zdobywania rynku telekomunikacyjnego w naszym kraju.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1105678_Nie_dojdzie_do_fuzji_gigantow_w_USA.html (dostęp płatny)

Solorz-Żak skleja telekomy

Urszula Zielińska Poszczególne elementy telekomunikacyjnej układanki Zygmunta Solorza-Żaka tworzą coraz ściślejszą całość. Wkrótce połączy je nie tylko osoba głównego udziałowca, ale także wzajemne związki kapitałowe. Z poniedziałku na wtorek ogłoszono, że Polkomtel, operator sieci Plus przejęty przez miliardera w listopadzie, stanie się pośrednio udziałowcem giełdowej firmy NFI Midas, którą inwestor kontroluje od wiosny br.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1105703_Solorz-Zak_skleja_telekomy.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Streżyńska: Normalnie pracuję i próbuję się dostać do ministra Boniewo

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Telekomunikacja
Bezprzewodowy internet rozkwitnie dzięki 5G. Najnowsze prognozy Ericssona
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Telekomunikacja
Aukcja częstotliwości dla sieci 5G rusza 22 czerwca. Kto weźmie udział?
Telekomunikacja
Amazon wprowadza darmowy abonament telefoniczny. Cios w operatorów komórek