Firma Hetan Technologies nawiązała współpracę z urzędem gminy Mszczonów przy projekcie „Internet dla każdego, wszędzie od zaraz!”. W jego ramach mieszkańcy gminy, którzy nie mają podłączenia do sieci, mogą na preferencyjnych warunkach wykupić dostęp do Internetu w technologii satelitarnej.

Hetan Technologies jest dystrybutorem usługi internetu satelitarnego Tooway i w ramach projektu zrezygnował z opłaty za dzierżawę sprzętu i aktywację. Mieszkańcy gminy będą mogli zakupić usługę od 79 zł brutto/miesięcznie (w najpopularniejszym abonamencie HOME 6). Muszą jednak podpisać umowę na 24 miesiące. W ramach abonamentu HOME 6 dystrybutor oferuje wolumeny o prędkości pobierania 6 Mb/s, wysyłania 1 Mb/s oraz limit transferu 4 GB. Według Hetanu limit ten pozwala na pobranie i wysłanie ponad 2000 wiadomości elektronicznych, 200 h przeglądania stron www oraz ściągnięcie trzech pełnometrażowych filmów. W ramach projektu Hetan przygotował także inne opcje abonamentów.

Hetan i gmina uruchomiły też infolinię, pod którą mieszkańcy mogą zgłaszać brak dostępu do Internetu oraz dwa punkty pokazowe, gdzie można przetestować usługę oraz uzyskać więcej informacji.

– Tego typu projekt realizowany jest po raz pierwszy w naszym kraju. Zaproponowaliśmy współpracę  gminie Mszczonów, gdyż jest jedną z najprężniej rozwijających się w Polsce. W 2012 r. planujemy rozszerzanie projektu o kolejne gminy – mówi Thomas Werner, prezes Hetan Technologies.