Urząd Marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił przetarg na [i]Rozbudowę infrastruktury szerokopasmowego dostępu do internetu i sieci PIAP-ów[/i]. Budżet przedsięwzięcia, które jest współfinansowane ze środków unijnych, to 16,5 mln zł netto.

Inwestycja, którą chcą zrealizować samorządowcy z Warmii i Mazur polega na rozbudowie Centrum Zarządzania Siecią ([i]data center[/i]) w Olsztynie i uruchomieniu 640 PIAP-ów, w tym 290 infomatów (PIAP – [i]Public Internet Access Point[/i]). Wykonawca będzie również odpowiadał za utworzenie 33 telecentrów oraz rozbudowę dostępu do sieci szerokopasmowej o 290 hot-spotów. W ramach zamówienie zwycięzca przetargu wyposaży również wybrane lokalizacje w: komputery i urządzenia peryferyjne, oprogramowanie użytkowe, platformy zarządzania siecią oraz urządzenia, systemy obsługi użytkowników sieci, urządzenia odbioru, przetwarzania i przesyłania informacji, urządzenia umożliwiające bezprzewodowy dostęp do internetu (hot-spot) a także meble biurowe i system wideokonferencyjny.

Projekt, którego realizacja ruszy 19 listopada, ma się zakończyć 31 października 2011 r. Oferty można składać do 21 września.