Przegląd prasy – czwartek 9 września

Publikacja: 09.09.2010 08:35

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Cyfryzacja się opóźnia[/b]

Michał Fura

– Obecnie około 20 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie ma płatnej telewizji. Po wyłączeniu częstotliwości analogowych ich telewizory zgasną.. Dziś trudny do dotrzymania jest termin wyłączenia analogu, czyli rok 2013. Komisja Europejska domaga się nawet, by tego terminu nie przekraczać. Trudny do dotrzymania jest także pierwszy termin włączenia cyfry, czyli wrzesień 2010 r. – mówi w wywiadzie dla „DGP” Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/450361,cyfryzacja_sie_opoznia.html

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Prywatni nadawcy podpisali umowę z Emitelem[/b]

Vadim Makaraneko

Największe telewizje komercyjne uzgodniły z TP Emitel warunki umowy na prowadzenie drugiego pakietu cyfrowych kanałów nadawanych naziemnie (tzw. multipleksu). Chodzi o drugi pakiet naziemnej telewizji cyfrowej (tzw. multipleks), w którym znajdzie się osiem programów: Polsat, TVN, TV 4, TV Puls oraz po jednym kanale należącym do każdej z tych telewizji. Jak już pisaliśmy, TVN zamierza umieścić tam TVN 7, TV Puls – kanał dla dzieci i młodzieży, a TV 4 – kanał rozrywkowy z serialami. Zagadką pozostaje Polsat. – Prawdopodobnie będzie to jeden z naszych kanałów sportowych – mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik stacji.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8352447,Prywatni_nadawcy_podpisali_umowe_z_Emitelem.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]Mediatel jest na sprzedaż, ale jeszcze nie dziś[/b]

Urszula Zielińska

Drugie półrocze ma być dla Mediatelu, głównej inwestycji NFI Magna Polonia, znacznie lepsze niż pierwsze. Spółka nadal chce zostać wirtualnym operatorem mobilnej sieci. Tegoroczne wyniki NFI Magna Polonia zależeć będą w większości od Mediatelu, hurtowego operatora. Fundusz jest jego największym akcjonariuszem. – W III kwartale widać poprawę przychodów, jak i zysków Mediatelu w porównaniu z dwoma poprzednimi kwartałami – przyznaje Mirosław Janisiewicz, prezes operatora i znaczący akcjonariusz NFI (przez Rasting Ltd.).

http://archiwum.parkiet.com/artykul/686271_Mediatel_jest_na_sprzedaz_ale_jeszcze_nie_dzis.html (dostęp płatny)

[b]Multimedia: To już koniec wezwania[/b]

Urszula Zielińska

Program skupu akcji własnych kablówki przewidziany na pięć lat potrwał zaledwie kilka miesięcy. Multimedia wydały na własne walory 364 mln zł i skupiły nieco ponad 25 proc. kapitału, płacąc 8,75 zł i 9,7 zł za sztukę. We wtorek pośredniczący w skupie UniCredit CAIB przyjął ostatnie zapisy na sprzedaż walorów spółki w drugim etapie, drugiego wezwania ogłoszonego przez firmę. Teoretycznie etap ten miał potrwać jeszcze kilka dni, ale już we wtorek podaż przekroczyła limit wyznaczony przez walne zgromadzenie akcjonariuszy Multimediów (7,7 mln sztuk). Zapisy zostaną zredukowane, choć nie podano jeszcze o ile.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/686282_Multimedia:_To_juz_koniec_wezwania.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]Home.pl bez strachu przed ofensywą 1&1[/b]

Karol Jedliński

Światowy lider hostingu ma już tysiące klientów w Polsce. Wciąż boryka się jednak z problemami młodości. Tydzień po polskim debiucie 11, hostingowego lidera na świecie, wszystko idzie zgodnie z planem. Dla kogo? I dla filii niemieckiego potentata, i dla polskich graczy. — Jest nieźle. Idziemy w ślady debiutu 11 w Hiszpanii, gdzie dziś jesteśmy na drugim miejscu — deklaruje Marek Toporowicz, jeden z szefów projektu 11 w Polsce.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=e875c174-297b-47c6-b853-2e1c5337ccd1&date=2010-09-09 (dostęp płatny)

[b]Mniej Vodafone w China Mobile[/b]

WST, Bloomberg

Brytyjski gigant telekomunikacyjny sprzeda 3,2 proc. udziałów w China Mobile, telekomie w 74 proc. kontrolowanym przez państwo. Szacunkowa wartość pakietu to 6,6 mld USD. Vodafone kupił akcje w latach 2000-02 za 3,25 mld USD.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=8a9d1ce4-77ef-4cfb-95ec-81b3864eba40&date=2010-09-09 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]Polska o krok od startu cyfrowej tv[/b]

Magdalena Lemańska

Prywatni nadawcy uzgodnili umowę z Emitelem, nic już nie stoi na przeszkodzie jej podpisaniu. – Umowa została omówiona przez strony w najdrobniejszych szczegółach i jest gotowa do podpisania – mówi Przemysław Kurczewski, prezes Emitelu, o dokumencie uzgodnionym z TVN, Polsatem, TV Puls i TV 4. Parafowanie go umożliwi jeszcze w tym roku rozpoczęcie nadawania w cyfrowej wersji tych czterech stacji oraz czterech dodatkowych (każdy z wymienionych nadawców zaoferuje jeszcze po jednej).

http://new-arch.rp.pl/artykul/977405_Polska_o_krok_od_startu_cyfrowej_tv.html (dostęp płatny)

[b]Sprzedaż smartfonów wzrośnie o ponad 55 proc.[/b]

Tomasz Boguszewicz

Zaawansowane telefony komórkowe sprzedają się na całym świecie coraz lepiej. Według renomowanej firmy analitycznej IDC w tym roku nabywców znajdzie aż o 55,4 proc. więcej tego typu urządzeń niż w 2009 r.

http://new-arch.rp.pl/artykul/977426_Sprzedaz_smartfonow_wzrosnie_o_ponad_55_proc.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Cyfryzacja się opóźnia[/b]

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy