15 opinii na temat planowanej przez jednostki samorządu terytorialnego działalności telekomunikacyjnej wydał do tej pory Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował  reprezentujący urząd Piotr Combik podczas trwającej w Zawierciu VII Konferencji iNET-meeting.

– Do tej pory wydawane były tylko pozytywne opinie. W większości dotyczyły planowanej przez lokalne władze sieci miejskich do własnego użytku jej jednostek gminnych. W dwóch przypadkach opinia dotyczyła gminnych sieci szkieletowych. Decyzji negatywnych do tej pory nie było, ale w niektórych przypadkach sugerowaliśmy JST taki model działania, który pozostaje w zgodzie z ustawą o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych – powiedział Piotr Combik.

UKE rozpatrzyło do tej pory 10 tys. lokalnych planów zagospodarowania przestrzennego pod kątem zapisów niezgodnych z megaustawą. Jak mówi Piotr Combik po początkowych trudnościach w porozumieniu z urbanistami napływające dzisiaj plany są opiniowane negatywnie już tylko w kilku procentach. Problemem pozostaje jednak część planów opublikowanych przed wejściem w życie megaustawy. Łącznie do rozpatrzenia jest ok. 25 tys. lokalnych planów zagospodarowania.

rpkom.pl jest patronem medialnym VII Konferencji iNET-meeting