Holenderski sąd apelacyjny wydał wyrok, w którym uznał odwołanie operatorów sieci kablowej od decyzji regulatora ([b]OPTA[/b]) nakazującej otwarcie sieci na konkurencyjne firmy telekomunikacyjne.

OPTA wydał w marcu regulację, dzięki której niezależni resellerzy mogliby sprzedawać detalicznie usługi analogowej telewizji kablowej w dwoch największych sieciach CaTV w Holandii – [b]UPC[/b] i [b]Ziggo[/b]. Sprzedaż zaczęło już nawet holenderskie [b]Tele 2[/b]. W świetle wczorajszego werdyktu sądu apelacyjnego operator będzie się musiał wycofać z oferty, chociaż formalnie sprawa nie jest jeszcze zakończona.

Chociaż regulacja dotyczyła tylko sieci UPC i Ziggo, to zażalenie na decyzję OPTA złożyli razem z nimi solidarnie również inni operatorzy: [b]Delta[/b] i [b]CAIW[/b]. W komunikacie z komentarzem do wyroku holenderskie UPC podkreśliło, że konkurencja pomiędzy infrastrukturalnymi operatorami zapewnia odpowiednio szeroką możliwość wyboru dostawcy usług telewizyjnych dla holdenderskich abonentów.