Edyta Sadowska zastąpi od 1 czerwca na stanowisku prezesa ITI Neovision, właściciela satelitarnej platformy nc+ Manuela Rougeron poinformowały służby PR platformy.

Manuel Rougeron, który dołączył do polskiej firmy kontrolowanej przez koncern Vivendi w 2013 roku,  a dwa lata później został jej prezesem, do końca lipca tego roku pozostanie specjalnym doradcą zarządu platformy nc+, a 1 sierpnia 2019 roku dołączy do zespołu CANAL+ International w Paryżu i obejmie stanowisko Executive Vice President na rynki Azji i Pacyfiku – podano.

Wejdzie także w skład rady nadzorczej nc+.

Edyta Sadowska pracuje w telewizyjnej platformie od lutego 2018 r., kiedy to została wiceprezesem ds. programowych. Wcześniej była związana z Ringier Axel Springer Polska. W latach 2006-2012 była dyrektorem finansowym, a potem prezesem spółki wydającej m.in. „Fakt” i magazyny „Forbes” i „Newsweeka”.

Następnie jako członek zarządu połączonych struktur Grupy Onet-RAS Polska (Ringier Axel Springer, Onet.pl, Media Impact Polska) odpowiadała za budowę oraz realizację strategii rozwoju i transformacji cyfrowej największych tytułów prasowych i mediów online.