Operatorzy do MSWiA: a może jednak spotkanie o inwentaryzacji

Publikacja: 13.12.2010 12:10

Operatorzy zrzeszenie w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji oraz Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji po raz kolejny poprosili przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o spotkanie w sprawie zasad inwentaryzacji infrastruktury teleinformatycznej przewidzianej megaustawą telekomunikacyjną.

MSWiA pracuje nad rozporządzeniem w tej sprawie, które – zdaniem operatorów – nie uwzględnia realiów. – Ze względu na przyjęty stopień szczegółowości formularzy [z danymi o sieci – przypis rpkom.pl] zawartych w projekcie rozporządzenia, wykonanie przewidzianego w ustawie obowiązku staje się niewykonalne w ustawowym 30-dniowym terminie – napisali operatorzy we wspólnym stanowisku. – Projekt rozporządzenia nie uwzględnia w żaden sposób realnych możliwości operatorów telekomunikacyjnych oraz posiadanych przez nich informacji. Przewiduje konieczność przekazywania nie tylko informacji, które znajdują się w ich posiadaniu, ale także zebrania informacji znajdujących się w wielu – niekoniecznie skorelowanych ze sobą – bazach danych lub archiwach – podają również w piśmie członkowie obu izb branżowych.

119 zł za rok czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
Jaką Vitarą na różne tereny? Przewodnik po możliwościach Suzuki
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Materiał Promocyjny
Warta oferuje spersonalizowaną terapię onkologiczną
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić
Materiał Promocyjny
Psychologia natychmiastowej gratyfikacji w erze cyfrowej