Z PDO w T-Mobile Polska skorzysta 650 osób

Publikacja: 22.03.2016 19:52

T-Mobile Polska poinformował dziś, że zakończył przyjmowanie wniosków pracowników, chcących skorzystać z ogłoszonego w firmie na przełomie lutego i marca Programu Dobrowolnych Odejść.

„Założeniem programu było dostosowanie struktury zatrudnienia firmy do realizowanych zmian organizacyjnych i upraszczania procesów. Ostatecznie, z PDO na uzgodnionych warunkach skorzysta do 650 osób. Zgodnie z założeniami na część stanowisk przeprowadzona zostanie rekrutacja” – podał operator.

To oznacza, że – przynajmniej przejściowo – zatrudnienie w telekomie skurczy się o 150 etatów więcej niż pierwotnie zapowiadano.

Nie będzie też zwolnień grupowych. „W ramach zrealizowanego PDO liczba wniosków,  która spłynęła pozwala zakończyć proces zwolnień grupowych na Programie Dobrowolnych Odejść” – informuje telekom. To oznacza, że już w ramach PDO ograniczy koszty zatrudnienia o 10 proc., taki bowiem cel stawiał sobie zarząd.

Po redukcji liczba pracowników T-Mobile Polska spadnie poniżej 4 tys. z około 4,35 tys. obecnie.

Uwzględniając cięcia przeprowadzone w 2015 r. oraz przekazanie pracowników działu informatycznego do firmy Wipro można szacować, że w ciągu dwóch lat z T-Mobile Polska odejdzie ponad tysiąc osób.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu