Witucki: ogólnopolska sieć masztów najwcześniej za kilka lat

Publikacja: 30.11.2011 17:00

– Myślę, że anten i wież telekomunikacyjnych w Polsce nie będzie mniej. Z jednej strony chcemy mieć mniej nadajników na dachach, a z drugiej – większy zasięg usług. Tych dwóch celów nie da się pogodzić – uważa Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, która dziś opublikowała kolejny raport poświęcony odpowiedzialny społecznej biznesu (tzw. CSR).

– Urządzeń nadawczych będzie coraz więcej, chociażby dlatego, że w naszych domach rośnie liczba urządzeń emitujących sygnał WiFi.  Ta opinia to także efekt pewnej obserwacji. Jeden z operatorów francuskich nie reklamuje swoich usług tak, jak robimy to my w Polsce: internet, telefon, telewizja. On ogłasza: mam dla was WiFi, 3G, femtokomórki – wskazał Witucki.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem