T-Mobile US, czwarty w Stanach Zjednoczonych operator komórkowy pod względem liczby klientów miał najlepszy w historii kwartał jeśli chodzi o przyłączenia netto w segmencie post-paid. W kwartale zakończonym 30 września zdobył 1,38 mln użytkowników i ich liczba urosła tym samym do 25,9 mln.

W sumie firma zanotowała na koniec września 52,9 mln użytkowników, z czego 10,9 mln to klienci hurtowi.

Kwartalne przychody operatora urosły o 10 proc. do 7,35 mld dol. Jednocześnie rosnące koszty pozyskania klientów sprawiły, że spadły zyski operatora.  Zysk operacyjny T-Mobile US spadł więc z 297 mln dol. w III kw. 2013 r. do 49 mln dol. w III kw. br., a strata netto pogłębiła się z 36 mln dol. do 94 mln dol.

Prezes telekomu cytowany przez serwis Mobile World Live, John Legere, znany z ekscentrycznych zachowań miał nie przejmować się wynikami i powiedzieć, że firma – w wolnym tłumaczeniu – daje branży do wiwatu („We’re kicking the shit out of the industry” – mówił dokładnie).

Grupa Deutsche Telekom, właściciel T-Mobile US, opublikuje wyniki za III kw. br. 6 listopada. Podobnie – polska spółka zależna T-Mobile Polska.