Operator usługi satelitarnego dostępu do internetu [b]StarDSL[/b], wprowadził do oferty usługi skierowane do branży turystycznej oraz innych przedsiębiorców, których działalność jest sezonowa.

W praktyce usługa polega na podpisaniu umowy na określony czas (12-36 miesięcy), opłaceniu z góry należności za 100-300 dni dostępu w trakcie trwania umowy (do tego dochodzi opłata aktywacyjna i opłata za zestaw abonencki w wysokości ponad 2 tys. zł). Operator aktywuje i deaktywuje łącze dostępowe na telefoniczne zlecenie klienta. Dzięki możliwości ograniczenia czasu korzystania z usługi klient może poczynić od 17 do 30 proc. oszczędności na kosztach abonamentu w porównaniu standardową ofertą dostępową StarDSL.

Operator dedykuje tę ofertę właścicielom hoteli, moteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, kempingów, kwater prywatnych, gospodarstw agroturystycznych, baz i schronisk turystycznych, leśniczówek, działek i domków letniskowych. StarDSL korzysta z poejmności i technologii dostępowej w sieci satelitarnej [b]SES Astra[/b].