KFS: 40 mln euro na sieci dostępowe w Polsce Wschodniej

Publikacja: 11.04.2013 12:28

W maju PARP ogłosi konkurs na środki unijne w ramach programu wsparcia budowy sieci dostępowych w pięciu województwach Polski Wschodniej.  Ma on w kształcie przypominać działanie 8.4 POIG dla województw, w których jest realizowany program budowy Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej, ale wprowadzono kilka nowych kryteriów – poinformował Rafał Sukiennik, zastępca dyrektora programów ponadregionalnych w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego podczas konferencji KFS w Łodzi.

W ramch programu na sieci dostepowe w Polsce Wschodniej uruchomiono dodatkowo 40 mln euro z funduszy europejskich. – Konkurs, który ruszy w maju i potrwa dwa miesiące – powiedział Sukiennik. Zakontraktowanie środków ma nastąpić do końca 2013 roku  – Wprowadzone też nowe kryteria, np. obowiązek podłączenia do sieci szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej, jeśli w danej miejscowości planowany jest węzeł dystrybucyjny tej sieci – mówił Sukiennik. Listy takich  miejscowości upublicznią województwa.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem