Netia, wspólnie z firmą Insys, została partnerem technologicznym drugiego Wyścigu Mydelniczek Red Bull, który odbędzie się  w najbliższą niedzielę, 23 września. Netia zapewni bezpłatną transmisję tego wydarzenia, zarówno w internecie, jak i swojej Telewizji Osobistej, za pośrednictwem Netia Playerów. Wydarzenie transmitowane będzie w HD.

Transmisja będzie całkowicie darmowa, ale będzie wymagała złożenia zamówienia za pomocą aplikacji (dostępna od soboty 22 września, podobnie jak w transmisjach PPV czy VOD) w menu głównym Netia Playera. W ten sposób operator chce budować wśród swoich klientów świadomość obecności w ofercie rozwiązań, służących do zamawiania treści na życzenie.

Wyścig Mydelniczek Red Bull po dziewięciu latach wraca do Polski. Zaprojektowane i skonstruowane własnoręcznie pojazdy popędzą Agrykolą – jedną z najbardziej stromych stołecznych ulic.

Idea wyścigów mydelniczek pochodzi z Belgii i sięga czasów, gdy mydło sprzedawano w dużych, drewnianych skrzynkach. Skrzynie były solidnie wykonane i świetnie nadawały się na pojazd. Wystarczyło przyczepić kółka, znaleźć stromą górkę i zjeżdżać z wielkim impetem.