mBank oraz MultiBank poinformowały, że we współpracy z Visa Europe rozpoczynają drugi etap testów płatności zbliżeniowych NFC. W pierwszej fazie technologię tę sprawdzali członkowie rady mBanku i wybrani klienci. Teraz będą mogli wziąć w nim udział klienci, którzy mają iPhone’a, a dodatkowo poszczęści im się w konkursie zorganizowanym przez banki. 

W ramach testu płatności mobilnych NFC, otrzymają oni nakładkę iCarte na aparat Apple, współpracującą z aplikacją mobilną Visa payWave. Aplikacja będzie bezpłatnie dostępna w internetowym sklepie AppStore. Nakładki  iCarte będą współpracować z najnowszymi modelami iPhone’ów trzeciej i czwartej generacji. Telefonami z aplikacją Visa Mobile można będzie płacić we wszystkich terminalach przyjmujących karty zbliżeniowe Visa. Obecnie takich terminali jest w Polsce prawie 50 tys.

Najpierw jednak będą oni musieli wziąć udział w specjalnym konkursie, który polega na przesłaniu zdjęcia wykonanym smartfonem Apple obrazującego hasło „Kupuję, nie pękam” dla mBanku lub „Szybkość” w przypadku MultiBanku.  Do wygrania jest 70 nakładek iCarte na iPhone 4 lub 4S oraz 80 nakładek na iPhone 3G lub 3GS.

 – Technologia NFC jest dostępna nie tylko dla iPhone’ów, ale my na początek wybraliśmy urządzenia Apple ponieważ są one popularne wśród naszych klientów. Liczba pobrań aplikacji mobilnych mBanku i MultiBanku na system iOS, dedykowany urządzeniom Apple obecnie przekracza 42 tys. – mówi Rafał Borkowski, dyrektor Departamentu Promocji ds. Klientów Dojrzałych i Studentów w mBanku i MultiBanku