– Portal HbbTV, funkcjonujący w ramach kanału muzycznego Eska TV, na starcie oferuje dostęp do dodatkowych informacji tekstowych, takich jak muzyczne newsy i plotki na temat wykonawców i ich utworów. Informacje pochodzą z serwisów internetowych Hotplota.pl, Eska.pl, Fabrykamuzy.pl i Eskarock.pl., należących do Time SA (spółka ZPR – rpkom.pl) – podaje firma.

W ramach usługi jest też dostępny program telewizyjny Eski TV i playlista stacji radiowych, wchodzących w skład Grupy Radiowej Time (Radio Eska, Eska Rock, Wawa i Vox FM).  W przyszłości portal ma też zawierać treści wideo i inne usługi multimedialne.

Eskę TV wraz z dodatkowymi funkcjonalnościami Hbb TV można oglądać na przystosowanych do tego dekoderach i telewizorach (smart tv obsługujące ten standard).

W Polsce ta technologia dopiero zaczyna być wykorzystywana przez nadawców. Hybrydową platformę stopniowo uruchamia także publiczny nadawca (jest już aktywna dla kanałów nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej), który w przyszłości chce ją mocno rozwijać, m.in. dając widzom możliwość odbierania jej na urządzeniach mobilnych. – Wiele osób pyta nas o możliwość odbierania tych funkcjonalności na tabletach i telefonach komórkowych  -mówił Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka TVP Technologie na niedawnej konferencji firmy Nielsen poświęconej cyfryzacji usług telewizyjnych. W ramach opcji hybrydowej TVP nadawała po raz pierwszy w czasie mistrzostw piłkarskich Euro 2012.