Przegląd prasy rpkom.pl – środa 20 grudnia

Publikacja: 20.12.2017 07:30

Jesteśmy bliżsi prawdy niż tamci
– Chcę, żeby ludzie poddawani praniu mózgu przez Polsat i przede wszystkim TVN, mieli prawo do prawdziwej informacji. W telewizji publicznej dostają co innego niż tam – mówi Jacek Kurski, prezes TVP w wywiadzie o wiarygodności telewizji publicznej, jej problemach i konkurencji.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1093132,jacek-kurski-o-paskach-w-tvp.html (dostęp płatny)

Parkiet

Zawsze działamy zgodnie z prawem
Ostatnio firma GetBack jest wymieniana w kontekście wycieku danych z systemu PESEL-NET. Czym w ogóle jest ten system i czy faktycznie wasza spółka miała nieuprawniony dostęp do danych? GetBack nie miał żadnego dostępu do bazy PESEL-NET. Nigdy nie pozyskaliśmy żadnych danych w sposób nielegalny. Nie toczy się także żadne postępowanie przeciwko firmie GetBack ani żadnej spółce z grupy, ani naszej kancelarii, ani też pracownikom. Nie trwają też żadne czynności przeciwko spółce.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/795003_Zawsze_dzialamy_zgodnie_z_prawem.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Wirtualny asystent doradzi i sprzeda prąd
Energetyczny gigant wierzy, że dzięki konwersacyjnym botom lepiej obsłuży klientów. Sektor z zasady jest konserwatywny, bo jakich innowacji można się spodziewać w związku z dostawami prądu, gazu i ciepła do naszych domów? PGE, największa spółka energetyczna w Polsce, stara się jednak przełamać branżowy stereotyp.
https://www.pb.pl/wirtualny-asystent-doradzi-i-sprzeda-prad-901356 (dostęp płatny)

Zagraniczne start-upy wejdą do Polski
Dolina Krzemowa, Tel Awiw, Londyn, Berlin są kolebką międzynarodowych innowacji. Polska na świat otwiera się powoli. W środowisku startupowym coraz częściej pada stwierdzenie, że w Polsce zaczynamy mieć do czynienia z rynkiem start-upu, a nie inwestora.
https://www.pb.pl/zagraniczne-start-upy-wejda-do-polski-901352 (dostęp płatny)

Wirtualna Polska zmienia portal w sklep
Reklamy to relikt przeszłości. Większość przychodów przynosi spółce handel w internecie, a wielki kredyt posłuży rozwojowi kolejnych e-sklepów. Pół miliarda złotych wart jest kredyt, który kilka dni temu zaciągnęły od konsorcjum banków spółki z grupy Wirtualna Polska Holding (WPH). Pieniądze mają być przeznaczone na refinansowanie dotychczasowych i prowadzenie nowych akwizycji.
https://www.pb.pl/wirtualna-polska-zmienia-portal-w-sklep-901347 (dostęp płatny)

OEX i jego spółki zrefinansowały dług
Informatyczna firma i jej „córki” podpisały umowy o finansowanie na kwotę ponad 140 mln zł. Spółka kontrolowana przez prezesa dokupiła akcji. OEX oraz wszystkie spółki z jego grupy podpisały umowę kredytową oraz umowy dodatkowe z ING BŚK oraz BZ WBK, które przewidują między innymi refinansowanie istniejącego zadłużenia oraz zapewnienie pieniędzy na ostateczne rozliczenie przejęć zrealizowanych w 2016 i 2017 r. Potrzeba ujednolicenia warunków finansowania w skali całej grupy kapitałowej wynikała z jej dynamicznego rozwoju w ostatnich kilku latach.
https://www.pb.pl/oex-i-jego-spolki-zrefinansowaly-dlug-901337 (dostęp płatny)

Fiskus wybrał VAT-manów
Ministerstwo Finansów rozstrzygnęło konkurs dla najlepszych programistów. Zwycięzców chce teraz zatrudnić. To nie był zwykły hackaton, ale prawdziwy maraton dla programistów. Pod koniec października w Krakowie odbył się HackYeah, dwudniowa impreza dla informatyków, w którym udział wzięło Ministerstwo Finansów w charakterze patrona, sponsora nagród, ale też zainteresowanego pozyskaniem najlepszych hackerów. Resort postawił im zadanie z zakresu podatku VAT, za materiał do pracy dając historyczne dane podatkowe. Zainteresowanie ćwiczeniem było bardzo duże, podobnie zresztą jak sprawność programistów, bo po 24 godzinach pracy ponad 20 biorących udział w zawodach odebrało nagrody od ministerstwa.
https://www.pb.pl/fiskus-wybral-vat-manow-901336 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Polscy internauci lubią konkrety
Branżowi eksperci i szefowie działających w Polsce e-sklepów od dawna emocjonują się wejściem nad Wisłę Amazona. Buduje w Polsce magazyny? Wejdzie, wieszczono. Przygotowuje polską wersję niemieckiego serwisu? Teraz wejdzie już na pewno… Mijają miesiące i lata, a klienci nadal czekają.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362105-Polscy-internauci-lubia-konkrety.html (dostęp płatny)

Banki cyfryzują gospodarkę
Współpraca instytucji finansowych z urzędami przynosi owoce w postaci nowych usług. Chcąc przyciągnąć nowych klientów, banki oferują coraz więcej dodatkowych, cyfrowych usług. Nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla firm, szczególnie tych małych i najmniejszych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362133-Banki-cyfryzuja-gospodarke.html (dostęp płatny)

Polski internet ma szansę na rekord
Jeśli branży nie przeszkodzą zmiany w prawie, adblocki i kłopoty z widocznością reklam, reklama w sieci może być już w tym roku warta 4 mld zł.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362139-Polski-internet-ma-szanse-na-rekord.html (dostęp płatny)

Fiskus wyłuskał najlepszych speców IT
150 tys. zł i propozycja pracy przy ściganiu przestępców podatkowych – to nagrody dla programistów, które przyznał resort finansów. „MinFinTech” to konkurs adresowany do środowiska IT i CS. Pierwszy etap odbył się już dwa miesiące temu w trakcie hackathonu HackYeah w Krakowie. Wówczas blisko 2 tys. uczestników mogło wybrać zadanie opracowane przez Ministerstwo Finansów i szukać oszustów VAT-owskich na portalach aukcyjnych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362128-Fiskus-wyluskal-najlepszych-specow-IT.html (dostęp płatny)

Telekomy proszą o wsparcie
Operatorzy w Polsce piszą do minister cyfryzacji i apelują do Brukseli. Boją się, że politycy zmuszą ich do obniżek cen usług międzynarodowych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362129-Telekomy-prosza-o-wsparcie.html (dostęp płatny)

Twórca bitcoina ma prawie 20 mld dolarów
Na listach najbogatszych ludzi świata powinien pojawić się tajemniczy twórca kryptowaluty – Satoshi Nakamoto. To miliarder o nieznanej tożsamości.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362142-Tworca-bitcoina-ma-prawie-20-mld-dolarow.html (dostęp płatny)

CEPiK wie już prawie wszystko
Do centralnej ewidencji będą trafiać coraz wrażliwsze informacje o kierowcach samochodów. Dopiero od 13 listopada częściowo funkcjonuje zmodyfikowana Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, a rząd już przygotowuje przepisy mające ją zmienić. Planuje rozszerzenie zakresu informacji personalnych gromadzonych w ewidencji.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362159-CEPiK-wie-juz-prawie-wszystko.html (dostęp płatny)

Pół miliarda złotych na wypłatę premii technologicznych dla firm
Przedsiębiorca, który zainwestuje w nowe technologie, dokona ich skutecznego wdrożenia i zwieńczy to nowym towarem lub usługą, będzie mógł uzyskać do sześciu milionów złotych dofinansowania. Taki jest bowiem maksymalny poziom dotacji dla działania „Kredyt na innowacje technologiczne”.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362061-Pol-miliarda-zlotych-na-wyplate-premii-technologicznych-dla-firm.html (dostęp płatny)

Jak ująć w księgach planowane wycofanie oprogramowania
Firma, która zamierza za kilka miesięcy zlikwidować nieumorzone wartości niematerialne i prawne, powinna rozważyć konieczność utworzenia odpisu aktualizującego ich wartość w sprawozdaniu za ten rok.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362097-Jak-ujac-w-ksiegach-planowane-wycofanie-oprogramowania.html (dostęp płatny)

Jesteśmy bliżsi prawdy niż tamci
– Chcę, żeby ludzie poddawani praniu mózgu przez Polsat i przede wszystkim TVN, mieli prawo do prawdziwej informacji. W telewizji publicznej dostają co innego niż tam – mówi Jacek Kurski, prezes TVP w wywiadzie o wiarygodności telewizji publicznej, jej problemach i konkurencji.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1093132,jacek-kurski-o-paskach-w-tvp.html (dostęp płatny)

Parkiet

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy