Przegląd prasy rpkom.pl – środa 20 grudnia

Publikacja: 20.12.2017 07:30

Jesteśmy bliżsi prawdy niż tamci
– Chcę, żeby ludzie poddawani praniu mózgu przez Polsat i przede wszystkim TVN, mieli prawo do prawdziwej informacji. W telewizji publicznej dostają co innego niż tam – mówi Jacek Kurski, prezes TVP w wywiadzie o wiarygodności telewizji publicznej, jej problemach i konkurencji.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1093132,jacek-kurski-o-paskach-w-tvp.html (dostęp płatny)

Parkiet

Zawsze działamy zgodnie z prawem
Ostatnio firma GetBack jest wymieniana w kontekście wycieku danych z systemu PESEL-NET. Czym w ogóle jest ten system i czy faktycznie wasza spółka miała nieuprawniony dostęp do danych? GetBack nie miał żadnego dostępu do bazy PESEL-NET. Nigdy nie pozyskaliśmy żadnych danych w sposób nielegalny. Nie toczy się także żadne postępowanie przeciwko firmie GetBack ani żadnej spółce z grupy, ani naszej kancelarii, ani też pracownikom. Nie trwają też żadne czynności przeciwko spółce.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/795003_Zawsze_dzialamy_zgodnie_z_prawem.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Wirtualny asystent doradzi i sprzeda prąd
Energetyczny gigant wierzy, że dzięki konwersacyjnym botom lepiej obsłuży klientów. Sektor z zasady jest konserwatywny, bo jakich innowacji można się spodziewać w związku z dostawami prądu, gazu i ciepła do naszych domów? PGE, największa spółka energetyczna w Polsce, stara się jednak przełamać branżowy stereotyp.
https://www.pb.pl/wirtualny-asystent-doradzi-i-sprzeda-prad-901356 (dostęp płatny)

Zagraniczne start-upy wejdą do Polski
Dolina Krzemowa, Tel Awiw, Londyn, Berlin są kolebką międzynarodowych innowacji. Polska na świat otwiera się powoli. W środowisku startupowym coraz częściej pada stwierdzenie, że w Polsce zaczynamy mieć do czynienia z rynkiem start-upu, a nie inwestora.
https://www.pb.pl/zagraniczne-start-upy-wejda-do-polski-901352 (dostęp płatny)

Wirtualna Polska zmienia portal w sklep
Reklamy to relikt przeszłości. Większość przychodów przynosi spółce handel w internecie, a wielki kredyt posłuży rozwojowi kolejnych e-sklepów. Pół miliarda złotych wart jest kredyt, który kilka dni temu zaciągnęły od konsorcjum banków spółki z grupy Wirtualna Polska Holding (WPH). Pieniądze mają być przeznaczone na refinansowanie dotychczasowych i prowadzenie nowych akwizycji.
https://www.pb.pl/wirtualna-polska-zmienia-portal-w-sklep-901347 (dostęp płatny)

OEX i jego spółki zrefinansowały dług
Informatyczna firma i jej „córki” podpisały umowy o finansowanie na kwotę ponad 140 mln zł. Spółka kontrolowana przez prezesa dokupiła akcji. OEX oraz wszystkie spółki z jego grupy podpisały umowę kredytową oraz umowy dodatkowe z ING BŚK oraz BZ WBK, które przewidują między innymi refinansowanie istniejącego zadłużenia oraz zapewnienie pieniędzy na ostateczne rozliczenie przejęć zrealizowanych w 2016 i 2017 r. Potrzeba ujednolicenia warunków finansowania w skali całej grupy kapitałowej wynikała z jej dynamicznego rozwoju w ostatnich kilku latach.
https://www.pb.pl/oex-i-jego-spolki-zrefinansowaly-dlug-901337 (dostęp płatny)

Fiskus wybrał VAT-manów
Ministerstwo Finansów rozstrzygnęło konkurs dla najlepszych programistów. Zwycięzców chce teraz zatrudnić. To nie był zwykły hackaton, ale prawdziwy maraton dla programistów. Pod koniec października w Krakowie odbył się HackYeah, dwudniowa impreza dla informatyków, w którym udział wzięło Ministerstwo Finansów w charakterze patrona, sponsora nagród, ale też zainteresowanego pozyskaniem najlepszych hackerów. Resort postawił im zadanie z zakresu podatku VAT, za materiał do pracy dając historyczne dane podatkowe. Zainteresowanie ćwiczeniem było bardzo duże, podobnie zresztą jak sprawność programistów, bo po 24 godzinach pracy ponad 20 biorących udział w zawodach odebrało nagrody od ministerstwa.
https://www.pb.pl/fiskus-wybral-vat-manow-901336 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Polscy internauci lubią konkrety
Branżowi eksperci i szefowie działających w Polsce e-sklepów od dawna emocjonują się wejściem nad Wisłę Amazona. Buduje w Polsce magazyny? Wejdzie, wieszczono. Przygotowuje polską wersję niemieckiego serwisu? Teraz wejdzie już na pewno… Mijają miesiące i lata, a klienci nadal czekają.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362105-Polscy-internauci-lubia-konkrety.html (dostęp płatny)

Banki cyfryzują gospodarkę
Współpraca instytucji finansowych z urzędami przynosi owoce w postaci nowych usług. Chcąc przyciągnąć nowych klientów, banki oferują coraz więcej dodatkowych, cyfrowych usług. Nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla firm, szczególnie tych małych i najmniejszych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362133-Banki-cyfryzuja-gospodarke.html (dostęp płatny)

Polski internet ma szansę na rekord
Jeśli branży nie przeszkodzą zmiany w prawie, adblocki i kłopoty z widocznością reklam, reklama w sieci może być już w tym roku warta 4 mld zł.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362139-Polski-internet-ma-szanse-na-rekord.html (dostęp płatny)

Fiskus wyłuskał najlepszych speców IT
150 tys. zł i propozycja pracy przy ściganiu przestępców podatkowych – to nagrody dla programistów, które przyznał resort finansów. „MinFinTech” to konkurs adresowany do środowiska IT i CS. Pierwszy etap odbył się już dwa miesiące temu w trakcie hackathonu HackYeah w Krakowie. Wówczas blisko 2 tys. uczestników mogło wybrać zadanie opracowane przez Ministerstwo Finansów i szukać oszustów VAT-owskich na portalach aukcyjnych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362128-Fiskus-wyluskal-najlepszych-specow-IT.html (dostęp płatny)

Telekomy proszą o wsparcie
Operatorzy w Polsce piszą do minister cyfryzacji i apelują do Brukseli. Boją się, że politycy zmuszą ich do obniżek cen usług międzynarodowych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362129-Telekomy-prosza-o-wsparcie.html (dostęp płatny)

Twórca bitcoina ma prawie 20 mld dolarów
Na listach najbogatszych ludzi świata powinien pojawić się tajemniczy twórca kryptowaluty – Satoshi Nakamoto. To miliarder o nieznanej tożsamości.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362142-Tworca-bitcoina-ma-prawie-20-mld-dolarow.html (dostęp płatny)

CEPiK wie już prawie wszystko
Do centralnej ewidencji będą trafiać coraz wrażliwsze informacje o kierowcach samochodów. Dopiero od 13 listopada częściowo funkcjonuje zmodyfikowana Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, a rząd już przygotowuje przepisy mające ją zmienić. Planuje rozszerzenie zakresu informacji personalnych gromadzonych w ewidencji.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362159-CEPiK-wie-juz-prawie-wszystko.html (dostęp płatny)

Pół miliarda złotych na wypłatę premii technologicznych dla firm
Przedsiębiorca, który zainwestuje w nowe technologie, dokona ich skutecznego wdrożenia i zwieńczy to nowym towarem lub usługą, będzie mógł uzyskać do sześciu milionów złotych dofinansowania. Taki jest bowiem maksymalny poziom dotacji dla działania „Kredyt na innowacje technologiczne”.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362061-Pol-miliarda-zlotych-na-wyplate-premii-technologicznych-dla-firm.html (dostęp płatny)

Jak ująć w księgach planowane wycofanie oprogramowania
Firma, która zamierza za kilka miesięcy zlikwidować nieumorzone wartości niematerialne i prawne, powinna rozważyć konieczność utworzenia odpisu aktualizującego ich wartość w sprawozdaniu za ten rok.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1362097-Jak-ujac-w-ksiegach-planowane-wycofanie-oprogramowania.html (dostęp płatny)

Jesteśmy bliżsi prawdy niż tamci
– Chcę, żeby ludzie poddawani praniu mózgu przez Polsat i przede wszystkim TVN, mieli prawo do prawdziwej informacji. W telewizji publicznej dostają co innego niż tam – mówi Jacek Kurski, prezes TVP w wywiadzie o wiarygodności telewizji publicznej, jej problemach i konkurencji.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1093132,jacek-kurski-o-paskach-w-tvp.html (dostęp płatny)

Parkiet

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Materiał Promocyjny
Podróżuj ekologicznie! Program Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Telekomunikacja
Bezprzewodowy internet rozkwitnie dzięki 5G. Najnowsze prognozy Ericssona
Materiał Promocyjny
„Skoro wiemy, że damy radę, to zróbmy to”. Oto ludzie, którzy tworzą Izerę
Telekomunikacja
Aukcja częstotliwości dla sieci 5G rusza 22 czerwca. Kto weźmie udział?
Telekomunikacja
Amazon wprowadza darmowy abonament telefoniczny. Cios w operatorów komórek