Przegląd prasy – piątek 21 października

Publikacja: 21.10.2011 09:32

Plan Playa: w ciągu trzech lat przejąć 2 mln klientów

Michał Fura

Wojewódzki, RedBull Mobile i agresywna strategia przynoszą efekty. – Pogłoski o tym, że tracimy tempo wzrostu, są przesadzone. Nadal będziemy dynamicznie rosnąć – zapowiada Joergen Bang-Jensen, prezes P4, operatora sieci Play. W taki sposób szef czwartej co do wielkości sieci komórkowej w Polsce odnosi się do rynkowych przewidywań, że w wyniku konsolidacji i rynkowych przetasowań operator może przestać zdobywać rynek i będzie skazany na sprzedaż.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=383443 (dostęp płatny)

Zaostrza się wyścig o internetową telewizję

Vadim Makarenko

Stacje telewizyjne produkują coraz więcej aplikacji pozwalających oglądać ich programy na telewizorach przez internet. Czy zdążą się umocnić przed wejściem zagranicznych serwisów? Do końca tego roku 35 proc. nowoczesnych, płaskoekranowych telewizorów w polskich domach będzie mogło łączyć się z internetem. Obecnie ta funkcja jest dostępna już w jednej piątej polskich domów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10507438,Zaostrza_sie_wyscig_o_internetowa_telewizje.html

Play może w pięć lat zwiększyć przychody do 4 mld zł

poz, Reuters

Operator telefonii komórkowej P4 sp. z o.o., działający pod handlową nazwą Play, może w perspektywie pięciu lat zwiększyć swe roczne przychody do 4 mld zł – powiedział w czwartek prezes spółki Jorgen Bang-Jensen.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10505063,Play_moze_w_piec_lat_zwiekszyc_przychody_do_4_mld.html

P4: Play celuje w 4 mld zł przychodów

Urszula Zielińska

P4, operator sieci Play, przeanalizował wyniki europejskiego rynku telekomunikacyjnego i ogłosił się najszybciej rosnącym operatorem komórkowym na Starym Kontynencie. Z danych podanych przez zarząd wynika, że w III kwartale br. Play powiększył bazę użytkowników o około 0,5 mln i na koniec września w jego sieci aktywnych było nieco ponad  6,5?mln kart SIM. – Łatwo się domyślić, że pod koniec roku będziemy mieli około 7 mln użytkowników – mówił prezes Joergen Bang-Jensen.

http://www.parkiet.com/artykul/1106584-Play-celuje-w-4-mld-zl-przychodow-.html

Nokia: Lepiej od oczekiwań

Aleksandra Stanisławska

Jak pokazał ogłoszony wczoraj raport finansowy, Nokia, która przynosi straty od 2010 roku, miała je także w trzecim kwartale 2011 r. Jednak nie tak duże, jak się spodziewali analitycy. Podupadającego lidera rynku telefonów komórkowych uratowała lepsza od spodziewanej sprzedaż tanich słuchawek na rynkach wschodzących.

http://www.parkiet.com/artykul/1106557-Nokia–Lepiej-od-oczekiwan.html

Było PlayStation, będzie „n”-ka

MEW

Operator sieci Play, którego szefem jest Jorgen Bang-Jensen, wprowadza do oferty telewizję na kartę platformy satelitarnej „n”. Zamiast nowego telefonu, klienci Playa dostaną „n”-kę na dwa lata. Ma to zwiększyć sprzedaż kart SIM operatora.

http://archiwum.pb.pl/2507549,85094,bylo-playstation-bedzie-n-ka (dostęp płatny)

Niegrzeczne dziecko telekomunikacji dojrzewa

MAGDALENA WIERZCHOWSKA

Play chce zarabiać połowę tego co duży operator komórkowy. To dobra wiadomość dla klientów. I potencjalnych nabywców. Operator sieci Play chce dalej szybko rosnąć. — Chcemy podwoić przychody — do 4 mld zł, to połowa wielkości jednego z dużych operatorów komórkowych. Chcemy osiągnąć tę skalę najpóźniej w ciągu pięciu lat — mówi Jorgen Bang-Jensen, prezes P4.

http://archiwum.pb.pl/2507556,80603,niegrzeczne-dziecko-telekomunikacji-dojrzewa (dostęp płatny)

Tanie telefony szansą dla Nokii

Aleksandra Stanisławska

Wyniki za trzeci kwartał 2011 roku pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Akcje zareagowały wzrostem notowań o 5,5 procent. Sytuację finansową fińskiego koncernu ratują obniżki cen i dobra sprzedaż tanich telefonów. W przyszłym tygodniu koncern ma pokazać pierwszy aparat z systemem Windows. Jak pokazał ogłoszony wczoraj raport finansowy, fińska Nokia, która ponosi straty od 2010 r., miała je i w III kwartale tego roku. Jednak nie tak duże, jak się spodziewali analitycy.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1088475_Tanie_telefony_szansa___dla_Nokii.html (dostęp płatny)

Play najszybszy w Europie?

Urszula Zielińska

Play przeanalizował wyniki europejskiego rynku telekomunikacyjnego i ogłosił się wczoraj najszybciej rosnącym operatorem komórkowym na kontynencie. Podczas gdy najwięksi polscy gracze walczą o utrzymanie przychodów, ich główny konkurent sądzi, że uda mu się wpływy podwoić. – W ciągu trzech – pięciu lat chcemy być niezależnym operatorem z 4 mld zł przychodów rocznie – zapowiedział prezes P4, operatora sieci Play, Joergen Bang-Jensen.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1088496_Play_najszybszy_w_Europie.html (dostęp płatny)

Polacy nie chronią informacji w sieci

Magdalena Lemańska

Polacy chętnie podają informacje o sobie w Internecie. Firmy pracują nad rozwiązaniem umożliwiającym łączenie śladów, jakie zostawiamy za sobą w sieci. – Restrykcje w dostępie do informacji na swój temat na portalach społecznościowych wprowadza na razie tylko elita używających takich narzędzi – mówił Michał Wolniak, szef agencji Heureka, na IV Forum MEC Interaction.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1088503_Polacy_nie_chronia_informacji_w_sieci.html (dostęp płatny)

Wydawcy kart walczą o rynek mikropłatności

Piotr Ceregra

Karty płatnicze mogą być emitowane nie tylko przez banki, ale też przez inne instytucje. Na niektórych mniej rozwiniętych rynkach bardzo ważnym dostawcą takich rozwiązań są operatorzy komórkowi. Jednak w kraju takim jak Polska idealnym rozwiązaniem dla mikropłatności są bankowe karty debetowe.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1088541_Wydawcy_kart_walcza__o_rynek_mikroplatnosci.html (dostęp płatny)

Plan Playa: w ciągu trzech lat przejąć 2 mln klientów

Michał Fura

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?